REGULAMIN KSIĘGI GOŚCI:
1. Nie pisz pod wieloma nickami.
2. Nie prowadzimy prywatnych korespondencji.
3. Nie nawracaj twórców strony ani jej czytelników.
4. Jeżeli wklejasz link do filmu czy do artykuły podaj jego tytuł.
5. Wiesia nie analizuje już dat urodzenia pod względem numerologicznym.
6. Nie pisz bardzo długich wpisów, nie mamy czasu ich czytać i analizować.
7. Nie pisz całego wpisu dużymi literami, zachowaj prawidłową wielkość liter.
8. Wpisy są moderowane i nie każdy zostanie zamieszczony (nie pytaj dlaczego).
9. Nie używaj emotek pisząc z tabletu lub telefonu, gdyż wpis może zostać ucięty.
10. Nie pisz kilku postów pod rząd, postaraj się zawrzeć wszystko w jednym wpisie.
11. Nie udzielamy indywidualnych porad medycznych, ani nie uleczamy poprzez internet.

 

DODATKOWE INFORMACJE:
1. Aby wrócić na stronę główną kliknij w baner powyżej.
2.
Podawanie swojego emaila publicznie wiąże się z pewnym ryzykiem (nigdy nie wiesz czy ktoś niechciany nie zacznie do ciebie pisać więc miej to na uwadze gdy zdecydujesz się go tu ujawnić).
3. Pytania prywatne lub oficjalne do twórców strony mogą nigdy nie doczekać się odpowiedzi, nie mniej jednak gdy piszesz pytanie prywatne (tylko i wyłącznie w ważnych sprawach) zaznacz to wyraźnie na początku swojego wpisu i podaj koniecznie swój adres email aby ewentualna odpowiedź mogła zostać udzielona... niemniej jednak pisanie publiczne jest mocniej preferowane i daje większą szansę na odpowiedź.

 

Nasza strona nie jest stroną religijną, jest jedynie zbiorem informacji duchowych, o naturalnym leczeniu oraz o manipulacji tym światem i ma na celu otworzenie ludziom oczu na te sprawy.

Imię:
Twój wpis:
 

 
Random
2017-11-09 06:07:57

Nie szuka dziury w całym i nie traci czasu na ocenianie rzeczywistości z niższych poziomów na jakich się znajduję w danym momencie ewolucji gdy on po prostu jeszcze nie dojrzał a w sieci i ogólnie wszędzie jest więcej fałszywych informacji niż prawdziwych tak jak i fałszywców i wyłudzaczy jest więcej którzy tworzą fałszywe teorie które w sumie nie prowadzą do ewolucji a bardziej do gdybania i utraty czasu wyższe jednostki mają lepszy wgląd , ale czy twój Chrystus jest Chrystusem tu jest cały klucz by rozpoznać te energie i wibracje dobrze , ale nigdy przenigdy nie myl mocy i siły wiary z fałszywą wiarą w siebie która polega na odczuwaniu jakim się jest by nie oprogramowywać swojej osobowości bo tu jest pułapka .

Opii
2017-11-09 01:40:59

Moze pani powiedziec dlaczego jak czlowiek zaufa Chrystusowi to zmienia sie jego zycie?

Anna:)
2017-11-08 21:45:47

Stokrotka
ja też tak miałam, nie podpisuj niczego.
Możesz oprócz forum od DS skontaktować się tutaj z STOP NOP
http://stopnop.com.pl/

Ja też tak miałam.
Miałam takie rady od specjalistów:

"Dzień dobry!

W Krakowie Pani nie odpuszczą - to jeden z najgorszych sanepidów w
kraju. Nie wiem, na ile jest Pani aktualnie zależna od państwowej opieki
medycznej ani jak często korzysta Pani z przychodni, ale jeśli chciałaby

Pani na dłuższą metę uniknąć szczepień, mogę doradzić tylko
zapisanie
dziecka do przychodni podlegającej pod normalny sanepid, gdzie kierownik
szanuje decyzje rodziców. Krakowski do takich zdecydowanie nie należy
(wyłudzają grzywny na potęgę).

Przychodnie mają obowiązek raz na kwartał zgłaszać nieszczepiących
pacjentów do powiatowego sanepidu - jeśli tego nie zrobią, sanepid może

wykryć niedociągnięcie w czasie byle kontroli.

Proszę NIE PISAĆ do sanepidu ANI do przychodni! To tylko przyspiesza
kłopoty rodziców. NIE MA Pani prawnego obowiązku czegokolwiek w tej
sprawie zgłaszać, ani tym bardziej podpisywać! Nie musi Pani także
odbierać tel. z placówek (skąd zresztą może mieć Pani pewność, kto
dzwoni), przyjmować wizyt w tej sprawie, przejmować się listami (chyba,
że to polecony z sanepidu - wtedy najlepiej odebrać, bo i tak uznają go
za doręczony, i można nam podesłać do wglądu), ani chodzić do
przychodni
czy do sanepidu (lepiej wręcz ich unikać).

Ew. kary są w wysokości kilkuset złotych i można je zaskarżać do
sądu .."

To było kilka lat temu, może coś się pozmieniało.
Ja trzymałam się z daleka od lekarzy i całej opieki przychodni publicznej.
Miałam wezwania ale nie reagowałam.

Lepiej się dowiedzieć dokładnie niż coś podpisywać!!
pozdrawiam

Stokrotka
2017-11-08 21:10:50

Dzięki DS

Dobry Samarytanin
2017-11-08 20:28:00

Stokrotka: najlepiej spytaj na tym forum, tam jest bardzo dużo ludzi, którzy znają się na rzeczy i na pewno coś doradzą http://szczepienia.org.pl/

Wiesława
2017-11-08 20:24:03

Stokrotka,
stawiasz trudne pytania i na pewno na tej KG nie znajdziesz na nie odpowiedzi .... i ja też nie jestem ekspertem, wiem co wiem i ciągle wzbogacam tą wiedzę ... bo nie posługuję się wahadełkiem jako tym wszechwiedzącym narzędziem, które zna odpowiedzi na wszystkie pytania ..... ale dam ci kilka wskazówek, gdzie sama powinnaś szukać ...

zacznijmy od stygmatyków ...
nie tylko w KK ich znajdziemy... są nawet ci świeccy, nie przynależą do żadnego kościoła ....
poszukaj na necie... a nawet na naszej stronie powinnaś znaleźć .... już nie pamiętam, zajmowałam się tym tematem wiele lat temu ... tak, że nie tylko O. Pio znany jest ze stygmatów .... również znane są osoby prywatne, których nawet KK nie uświęciło do tej pory, np. Teresa Neumann, znajdź ją na naszej stronie ... dałam o niej sporo materiałów. Zainteresowała mnie jej postać ... nawet Paramahansa Jogananda był nią zafascynowany.... znajdziesz jego opisy spotkań z nią w Niemczech w Jego Autobiografii ... spojrzenie na stygmatyczkę z innej strony, od wierzeń hinduskich.

"Czy mogłaby pani wytłumaczyć tą obecność Chrystusa w Eucharystii?"
"Czym jest naprawdę Tabernakulum?"

Aby odpowiedzieć sobie na te pytania musisz sięgnąć do Biblii, do K. Wyjścia (25, 8.... ?)
i zrozumieć skąd się wzięło Tabernakulum, musisz poznać czasy Mojżesza... Tabernakulum czyli namiot ... czy sanktuarium postawiono po raz pierwszy na pustyni w rok po tym jak Izraelici zostali uwolnieni z niewoli egipskiej.

Był to namiot z meblami, który Żydzi stawiali Mojżeszowi wszędzie tam, gdzie wędrowali po pustyni ... to był taki jego przybytek, z którego wydawał swoje polecenia ... a że Mojżesz uchodził za człowieka Boga, toteż i jego namiot nabrał wielkiej mocy urzędowej... i w swoim czasie stał się Arką Przymierza... ale to ty sama musisz o tym zgłębić wiedzę, zastanowić się, przemyśleć ... później dla tej Arki Przymierza wybudowano Świątynię Salomona ...
w Nowym Testamencie ten namiot przerodził się w mieszkanie (Jan 1, 14.... ?) .... dla Syna Bożego ... tu na początku było skromnie .... ale z biegiem czasu i to mieszkanie zaczęło się rozrastać i błyszczeć .... i co mamy dzisiaj?

Jak wytłumaczyć obecność Chrystusa w Eucharystii ...?
Na początku chrześcijaństwa wyznawcy Jezusa Chrystusa mieli w domu po prostu chleb, który błogosławili, taki błogosławiony miał dla nich większą moc (niczym woda święcona... i tu trzeba zaznajomić się z Prawem Miłości .... jak ono działa na ludzi, przedmioty, pożywienie... etc)... tak jak to robi do tej pory wiele ludzi na świecie, błogosławią swoje dzieci, zwierzęta, przedmioty, pokarmy ... Mocą Bożą czyli Miłości.

I było tak do Konstantyna, ludzie mieli taki błogosławiony chleb w swoich domach i miał tam swoją moc .... ale Konstantym za swoich rządów wprowadził do kościoła masę przeróbek i poprawek, w tym wykastrował reinkarnację.... a błogosławionemu chlebowi w domach ujął mocy... od tej pory mogli go już tylko błogosławić kapłani w kościołach i tam w ich obecności mogli go spożywać wierni ... stał się Komunią Św. której znaczenie, w miarę czasu zaczęło rosnąć ....

Wówczas narzucono ludziom Komunię w kościele ... a że gdzieś musiano trzymać ten błogosławiony chleb, zarządzono dla niego namiot czyli Tabernakulum ... a miejsce, w którym trzymano Tabernakulum zaczęto nazywać Sanktuarium .... i tak to się rozwija do dnia dzisiejszego, co sobór czy inne zgromadzenie, to coś tam nowego się wynurza... pierwsi po Bogu obradują, coś tam odkrywają .... ale o tym trzeba poczytać w konkretnych źródłach i to nie po łebkach ...

i sięgnąć do praczasów .... skąd te chleby rytualne, wino i inne jadło a nawet krwawe ofiary ....? ... bo to nie tylko wymysł chrześcijan... znali to również Słowianie i inne narody .... chcesz poznać prawdę o czasach przed chrześcijańskich (pogańskich), znajdź dobre materiały i zapoznaj się jak to u nich wyglądało .... skąd się wzięło, do czego służyło ... jeszcze w epoce, gdzie nikomu nie był znany Jezus Chrystus ... i powiąż to wszystko, przemyśl.

I ja mam pytanie: skąd te pogańskie rytuały znalazły się w naszych współczesnych chrześcijańskich kościołach?

I jeszcze raz piszę, temat nie łatwy,
trudno abyś tą wiedzę nabyła w krótkim czasie ....

Życzę powodzenia.

Stokrotka
2017-11-08 19:54:20

Dzisiaj odmówiłam zaszczepienia syna, a pani z przychodni kazała mi przyjechać i podpisać odmowę szczepień, którą chce wysłać do sanepidu. Czy ja to muszę podpisać? Czy ktoś może mi coś poradzić? Z góry dziękuje za radę.

Celina
2017-11-08 19:22:50

Witam To mój pierwszy wpis w Księdze Gości i pewnie moje pytanie wyda się niektórym dziecinne albo śmieszne, ale i tak je zadam. Otóż chodzi mi o to: czy naprawdę będzie ten koniec świata w sensie kataklizmów i zatapianiu całych kontynentów, które się zaczną jak cichociemnym w końcu się uda kolejna prowokacja wojenna? Kiedyś traktowałam te rewelacje z przymrużeniem oka, ale teraz sama już nie wiem. Czasem te kolejne prowokacje pomyleńców do oficjalnej wojny, to aż czuć podskórnie albo zwariowałam i coś mi się wydaje. I rzeczywiście czasem można zobaczyć znaki na niebie ( i nie mam tu wcale na myśli chemtrails ), choć prawie nikt raczej niczego takiego nie zauważa - ludzie zamienili się już w wiekszości zombie nawet i bez przymusowego chipowania. Od razu mówię, że nie chodzę do kościoła właściwie wcale i pewnie nigdy się nie nawrócę, bo nie wyznaję żadnych religii i tak już zostanie, a jednak mimo wszystko jakoś wydaję mi się, że te wszystkie straszne przepowiednie mogą się naprawdę zrealizować. Przecież już nie raz miały miejsce końce różnych cywilizacji, tych co przed nami istniały - tak dzieje się najczęściej wtedy kiedy ludzie mają w łapach ( nie istotne od kogo dokładnie dostali ) technologię wystarczającą żeby zniszczyć planetę Ziemię, a jednoczesnie mantalnie są w epoce kamienia łupanego i jaskiniowców, tak jak to ma miejsce też i dzisiaj. To razem tworzy mieszankę wybuchową i jak, w którymś momencie całkiem przegną, to Ziemia sie wkurzy i włączy swój program naprawczy i się z ludzi porzadnie ekhm otrzepie. Czy ten reset będzie jeszcze za naszego zycia? Bo mam coraz częściej jakieś takie wrażenie, że to może być najpóźniej za ok. 10 lat, a nawet i jeszcze wcześniej.

Suraja
2017-11-08 18:13:22

Saiyan
Jeśli chcesz pogadać to możesz na email.
Suraja.noki@gmail.com

Stokrotka
2017-11-08 08:20:25

Pani Wiesławo ja to wszystko wiem, o czym pani napisała. Wydaje mi się, że np. o. Pio, lub inni mistycy też wiedzieli, ale spotkali tam Chrystusa, mieli stygmaty, leczyli dusze. Czy mogłaby pani wytłumaczyć tą obecność Chrystusa w Eucharystii? Czy to ''przemienienie, krwawa ofiara'' jest wykorzystywana przez ''panów", aby czerpać energię? Chodzi mi o głębsze zrozumienie tego. Czym jest naprawdę Tabernakulum? Nie chcę nikogo obrazić, tylko zrozumieć. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Bożena1
2017-11-08 01:21:14

Open:
Nie wiem, ale może dlatego, że znika lęk. Ludzie w leku są zmąceni i podejmują często złe decyzje. Jeśli się zaufa w pełni Chrystusowi, to żyje się Jego nauką, a więc jest się w pewnym stopniu oświeconym.

Open
2017-11-07 23:45:03

Dlaczego jak sie zaufa Chrystusowi to czlowiekowi zmienia sie zycie I znikaja problemy? Pytam bardzo powaznie.

Mati
2017-11-07 23:24:36

Hehe Sayan nieźle Cie nosi ta Twoja energia, ciężko za Tobą nadążyć

Wiesława
2017-11-07 20:59:08

Saiyan,
my tu nie dręczymy biednych czarownic ....
bo to mądre baby ... i nie jednemu życie uratowały ....
ale przecie ci co im zrobili kuku, musieli znaleźć dla siebie alibi ...
i zrobili z nich co zrobili ...

Saiyan
2017-11-07 20:39:28

nie ,z tym ogien to chodzilo o oczyszczenie i łaskę jak z czarownicami itd?ja tu zły przecież jestem,rozmawiajmy.

Wiesława
2017-11-07 19:59:10

Co ty próbujesz z nas zrobić - zbrodniarzy ... ?
Nikt tu cię na stosie nie będzie palił ...
ale się trochę opanuj... dla własnego zdrowia ...
bo zanim my stos zapalimy, to ty się już sam zadręczysz na śmierć ....

Saiyan
2017-11-07 19:35:58

dobrze więc ale to jedyne miejsce gdzie moge porozmawiać o tym wszystkim nie palcie mnie na stosie ja potrzebuje tego,muszę się udać w odpowiednie miejsce i tam zostać a tu jak Pani Wieslawa czy Samarytanin ludzie są ,poprostu mam tyle energi ze za chwile zaczne lewitowac jak skieruje w gorę 4 czakry a w dół 3 zakrapiając potężną mantrą hehe jak mnie zablokujecie to chociaz dajcie mi ten wilczy bilet i pozwólcie oglądać wpisy,mam 22 lata ,od dziecka czułem się częścią czegoś,znajduje,szukam dalej,tak czy tak perpetum mobile. choć nie wiem co dokładnie znaczy,coś z Bogiem i ze wschodu.

Wiesława
2017-11-07 19:21:25

Saiyan,
uspokój się ... bo cię osobiście zablokuję ...
to nie twój pamiętnik na wszystkie twoje myśli ...
ani nie śmietnik ....
i nie twórz ww nieskończoność nowych ników, nie wprowadzaj w błąd czytelników ....

z góry dziękuję.

asdasd
2017-11-07 19:16:24

Sai Yan - znowu to wszystko, ten szaleniec już chyba tu był.

asdasd
2017-11-07 19:11:30

ta kość to z ziemi hehe ,dar ziemi

Szalony
2017-11-07 19:07:23

polecam Phowe - Jogę świadomego umierania a na mocne potwierdzenie, albo nie, Polecam Sześć Jog Naropy jako coś godnego zainteresowania jednak są o wiele straszniejsze rzeczy

Saiyan
2017-11-07 19:02:49

"Wszystko jest umysłem , wszechświat jest umysłem" co jest świadomością,uniwersalna,nieskończona,żyjąca myśl to nigdy nie kończący się umysł Boga,zrozumienie podzielenia umysłu na dwie części,niższy,wyższy umysł,duma odrzucona, jestem tu Witajcie. Harmonia i zapach powietrza nostalgiczny można powiedzieć.
Wraca pamięć ,wibracje się podnoszą,REIKI jest bardzo ciekawe wymowa jumona i Picasso,pozytywnie,Okuden ,Tak,jak to jest być biegłym,chyba ukradłem Potterowi kamień.
jakie to wszystko jest piękne. Nie potrafię przestać szukać i znajduje, jednak nie oczekuje nigdy niczego. Przecież wejśćie do Shaolin wygląda jak wejście do marketu, ale o co chodzi w ogóle ^_^

Dobry Samarytanin
2017-11-07 18:44:57

Saiyan:

"sam sędzia wydaje się być na 6 poziomie" he?

Nie życz nam kości słoniowej, szkoda słoni : P

Saiyan
2017-11-07 18:42:32

nawet jeżeli robią hajs i tak dalej, to sam jestem taki ze nie powiem złego słowa na to bo pewnie cała teraźniejsza ekipa nie miała wpływu na konstrukcje wieczystą,lekarze wiedzą o wężu który jest znakiem wielu aptek ale popełniają podstawowy błąd zagarniając skarb dla siebie, porównajmy leki do narkotyków. To prawda sędziowie i prokuratorzy są ziomami i oto gwóźdź programu są biegli w czytaniu myśli,zewnętrzni przewodnicy, anioły ,obecność i tak dalej teoretycznie bez końca,na sprawach porozumiewają się między sobą delikatnymi ciężkimi do zauważenia różnego rodzaju grymasami,nawet charakterystycznym wdechem powietrza,sam sędzia wydaje się być na 6 poziomie to chyba wystarczy..oni to wiedzą o i tyle.
Wojsko tak...odpowiedni pressing,99,9%pewny argument ,że to dla kraju itd... jednak to nie jest wojna światowa . Całe to wszystko, kreowanie naszej świadomości i telewizor który zastępuje twoje własne wizje czy wyobrażenia, to nazywa się Kwadratowe Głowy ma to związek z UE c'nie jest nawet książka. Tutejsze wszystko bywa jak samogwałt w chrześcijaństwie,mówią Ci że robisz coś źle a tak naprawdę chyba jest odwrotnie co,robimy coś i korzystamy z tego w pełni , ponieważ robimy to więc zdecydowaliśmy. Sam nie martwię się w czym chodzę,pieniądzem , piąty rok nosze jedne buty, a w gimnazjum odłączyłem się od społeczeństwa,prawda jest jedna a więc nie można okłamać samego siebie ponieważ to tworzy blokadę,honor i dobro,cała ta empatia a przede wszystkim sprawiedliwość i jeden jedyny prawdziwy BÓG, IAH (jak w DNA ,uważam to za jedyny dowód bo ten w głowie to nie wiem) bez wglądu na religie,najlepiej brak złości do każdego,pełne zrozumienie i właściwe spojrzenie,rzeczywistość jest brutalna, jednak to jest ogół, myślmy o sobie i szukajmy aż znajdziemy, przewodnik wskaże dobry kierunek ,życzę wam wszystkim cudowne stworzenia Boże Ametystów,Diamentów,szmaragdów,złota,kości słoniowej,nefrytu ,Lapisu,pereł,rubinów,szafirów,srebra , turkusu oczywiśćie oszlifowanych jak i dojścia do poznawania czyli korony i tego wszystkieg, abyście się umieli poruszać po tym Matrixie

ja
2017-11-07 18:02:05

http://www.w-przestrzeni-serca.pl/dusza/146-wielowymiarowo...

Wojtek
2017-11-07 14:36:27

Fajny ten Ryś

Stokrotka
2017-11-07 10:35:31

Meduzes 82 i pani Wiesławo dziękuje

ps. Meduzes czemu wybrałeś taki nick? Może jesteś posiadaczem ''burzy niesfornych kędziorów''?

s

Mati
2017-11-07 10:27:22

Jak się dogłebniej i obiektywnie przyjrzeć otaczającemu światu ludzi, to można bez problemu odnieść wrażenie, że jest chory, a co gorsza nie tak łatwo jest go uleczyć. Kościoły i religie, które z założenia miały byc dobre i dobro szerzyć, kręcą jedynie dobry biznes, a ludzie sami jeszcze im te pieniadze dają. Lekarze i słuzba zdrowia to powołanie, ale do tego, by na potrzebujacych gotowych na wszystko w obliczu choroby, zarobić niezłą kasę. Prawnicy i sędziowie, stoją na straży, ale interesów elit i bogaczy. Banki to twór bogaczy dla bogaczy, aby mogli prać swoje brudne pieniadzę, a nas małych, trzymać w garści. Zołnierze i wojska nie walczą o wolność, nie bronią życia czy wartości, lecz je jedynie bezmyślnie zabierają w imię kolejnych, ukrytych biznesów danych Państw. Przemysł, handel, gospodarka jest jak wielka rozpedzona maszyna, ktora pożera piękne i świete boskie stworzenia, a wypluwa toksyczny plastik, którym się zachwycamy, oderwani od swojej prawdziwej natury i tak przeprogramowani, że az czasem trudno w to uwierzyć. Od bardzo dawna nasza swiadomośc byla zmieniana i kontrolowana, tak, aby wlasnie do tego chaosu pasować i nie myśleć za duzo, i nie zastanawiać się, nie negować, a gdzie dopiero myslec o zmianiach, gdu czujemy ze coś tu nie gra! Być posłusznym obywatelem, ufajacym Państwu, Systemowi, Religii. Można by tak wymieniać i opisywac to bez końca...
Wiadomo, że prawdziwa zmiana zaczyna sie w każdym z nas, ale żeby do tego doszło, trzeba się obudzić i zobaczyć co naprawdę ma miejsce w tym świecie i jak on na codzień funkcjonuje. Jedni sie budzą pod wpływem cierpienia,inni mają nauczyciela, jeszcze inni trafili na ksiazke, ktora wywołala cala lawine zmian. Czasem wszystko na raz Budzimy się, poznajemy nowe prawdy, które czesto kłócą sie z tymi poznanymi w szkole czy w codziennym życiu, wywaluja zagubienie, frustracje, wrażenie alienacji, ale też zaczynają ZMIENIAĆ nas od środka! Uwrażliwiają na wszelkie życie, nie tylko te ludzkie, zmieniają świadomość, rozwijają duchowo. Nie wiem jaki jest nasz ludzki ostateczny cel, nie wiem nawet kim ja sam jestem i co tu robie na tej planecie, ale tez wiem, że życie jest czymś "magicznym", ale sprowadzonym niestety jedynie do bezmysłnego kroczenia razem ze stadem baranów w ludzkim świecie chaosu! Wmawia sie nam tez non stop, ze jest to jedyna sluszna droga i innej nie ma! Czy aby na pewno? Nie wiem dokąd zajde i gdzie, ale wiem, ze ważniejsza jest podróż z czystym sercem i miłością do świata-natury, której jesteśmy cześcią, niż wygodnym, plastikowym samochodem... Wiem, bo czasem to mocno czuje, tak jakby ta prawdziwa i dobra energia przebijała się przez chaos także w moim wnętrzu, przypominajać na co mam zwracać swoją uwagę. Póki co, cieżko jest znaleźć prawdziwą równowage pomiedzy tymi dwoma światami, ale wiem, ze jest to możliwe i się uda.
P.S: Czekam az bedzie 64.000 transformatorów, wtedy szukanie równowagi nie bedzie juz chyba konieczne
Peace.

saiyan
2017-11-06 22:24:03

Dziękuję

Wiesława
2017-11-06 22:16:33

Saiyan,
jest kilka takich miejsc w Polsce, że zaglądają do ciebie jak do swojego komputera ... oglądają twoje czakry etc ... a i inne konkrety
... poszperaj tylko bardziej wnikliwie na necie ...
i coś tam znajdziesz dla siebie ...

jeśli szukasz zakładu psychiatrycznego - to już zgłoś się do psychiatry ...
bez niego tu ani ani ...

a jeśli opactwo to na KUL do Lublina ... tam pasują na opatów ...

Strony: < 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, >
Emaile Archiwalne