Witam w mojej księdze gości

Imię: Gospodarz!
Data: 2011-03-19 07:41:32
Idąc za Furedim ciąg dalszy opisu świata nas otaczającego: "Intelektualiści potrzebują inteligentnej publiczności, artyści zaś - krytycznych odbiorców". Bez dwóch zdań! "Polityka 'schlebiania' nie zachęca do podejmowania odkrywczych podróży intelektualnych i piętnuje tych, którzy je podjęli, etykietując jako 'elita'i 'elitarność'". Tu bym dorzucił jeszcze polski akcent, czyli zapewne znanych Wam 'wykształciuchów"! Aż skóra na ciele cierpnie, brr! Tu zacytuję poetę: "Gdy spotkamy się na zakręcie, co z nami będzie"? Ave, przez conclave:)
Imię: Gospodarz
Data: 2011-03-18 20:55:42
A teraz coś o kondycji naszej, a może i światowej kultury - Frank Furedi: "Ostatnimi czasy słowo 'kreatywność' standardowo używa się do każdego wysiłku podejmowanego przez jednostkę ludzką. W wypadku przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych próbuje się zapewnić potencjalnych klientów, że 'wszyscy jesteśmy kreatywni' i 'wszyscy jesteśmy wyjątkowi'. Między otwartością na pomysł, że każdy może wyzwolić w sobie kreatywność, a deklarowaniem, że wszyscy jesteśmy kreatywni, istnieje zasadnicza różnica. Kreatywność nie jest cechą charakteru, lecz wynikiem natchnienia i ciężkiej pracy. To właśnie dlatego większość z nas nie tylko nie jest kimś wyjątkowym, ale też zbyt często nie ma ani okazji, ani inklinacji, by kimś takim się stać". Właśnie! Ergo? A propos (na przykład) Pana Prezydenta i jego "bulu" - kiedyś na stanowisko "głowy państwa" naród wybierał kogoś, kim większość obywateli chciełoby być, teraz zaś ogół (na ogół) wybiera kogoś, kim większość obywateli jest. Quod erat demonstrandum. Miłej wiosny! Pozdrawiam - Szymek
Imię: Gospodarz!
Data: 2011-03-12 08:31:20
"Jeśli Pan/Pani macie zamiar kupić najnowszą płytę Szymona Zychowicza, wyślijcie sms pod numer 9955 z dopiskiem TAK lub NIE. Jesteście dla nas ważni, dlatego zależy nam na Waszym zdanie. Koszt jednego sms - 4.55 brutto". O, zgrozo! To mój protest przeciwko oszustwom i naciągactwu TVP, która nadal śmie nazywać siebie e-"misyjną". Gdzie jest granica, nu gdje? Panie, Izo i Edyto - dziękuję za dobre słowo! Miłego dnia - Szymek
Imię: iza
Data: 2011-03-06 19:09:14
Panie Szymonie, utwory z nowej płyty doskonałe, wspaniałe!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oby do czerwca i płyta!
Pozdrawiam-
Izabela
Imię: Edyta Wilk
Data: 2011-03-06 10:01:41
Tak mnie zassalo w dolku (w sercu?...) zaraz po tym, gdy nagle po (14?)latach poczulam ponownie rezonans z pudlem gitary, suchajac tu i teraz Twoich piosenek. Skupiam sie na codzien na rozwiazywaniu zawilosci zycia, az tu nagle zalaskotala mnie mysl, ze fajnie jest odnalezc i podelektowac sie szczesciem, ktore juz mam w kieszeni, wygrzebac je spomiedzy zwalow bibelotow. Widzialam wczoraj zachod slonca, przespalam jego dzisiejszy wschod. No coz, moze wystarczy wychylic glowe zza okna i znowu dostane jego bezczelnymi pormieniami po glowie?
Pozdrawiam i dziekuje za spotkanie!
Imię: Sal
Data: 2011-03-03 20:07:24
Y
Za płytę cały czas trzymamy kciuki. Byle do czerwca :-)
Imię: Gospodarz
Data: 2011-03-03 12:18:30
- Dlaczego mi nie powiedziałaś, że Diego jest z Cristiano? - gorzko załkała Conchita. - Nie mogłam, Con. - schowała się za amerykańskim zdrobnieniem Carmen Maria. - Diego groził mi, że powie Cristiano, że zdradziłam go z Diego. - I co z tego? - niechcący zrymowała Conchita - Przecież w całym Pueblo wszyscy wiedzą, że jesteś dziwką. Nawet pies tego idioty - Estebana, to wie. Wszystkie dzieci śpiewają: "Szmata i żmija, Carmen Maria!". Nie udawaj, że nie wiedziałaś... - Nie mów tak, Con, wiesz jak bardzo lubię psy i dzieci. One się tak długo i ładnie gotują... (Ukłon w stronę Pani Moniki). Bene! Witajcie mili Goście! Tak mnie jakoś dzisiaj naszło. "Naszło" i poszło. Wszystko przez te seriale... Panie Grzegorzu, dziękuję za miłe słowa. Teatr Polski w Szczecinie to teraz mój drugi (trzeci?) dom. Witaj też Danielu, mój krajanie, kolego ze szkolnej ławy. Ech, wspomnienia... Wszystkiego dobrego życzę! Acha, materiał na płytę prawie gotowy. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam - Szymek
Imię: Grzegorz
Data: 2011-02-28 11:38:46
Panie Szymonie, bardzo dziekuje za wspaniały występ w teatrze w Szczecinie. Świetnie było i mam nadzieję, że bedzie Pan tutaj częstym gościem.
Z poważaniem i wdziecznoscia
Imię: Daniel W
Data: 2011-02-15 00:40:36
Witam kolegę ze szkolnej ławki z którym to przedreptałem całe osiem lat do jednej szkoły a nawet i klasy. "Szymo" jestem pod wielkim wrażeniem tego co tu przeczytałem, przesłuchałem i obejrzałem a pod pewnym względem to można było przewidzieć, że muzyce nie odpuścisz i jak pamiętam Ty zawsze byłeś z gitarą jak nierozłączna papuszka.
Tak więc korzystając z tej |Księgi Gości| Pozdrawiam Cię i zawsze bardzo miło wspominam razem spędzone chwile.

Daniel W.
Imię: Egon Olsen
Data: 2011-02-07 17:39:02
Moniko! A 'pzdrawiam' to nie to samo co 'pozdrawiam'. Tak wiec tym razem pozdrawiam ;o). Egon
Imię: Gospodarz!
Data: 2011-02-06 08:09:24
"Człowiek dojrzewający pod chłodnym niebem ma obowiązek wytępienia pasożytniczej rasy, tak jak tępić musi groźne jadowite węże i dzikie drapieżne zwierzęta" - Georg Heinrich Ritter von Schonerer. Małość ludzka lubi ubierać się w poezję, czyż nie? A co do Egiptu: "Unter den Linden Bei der Heide, Wo unser beider Bette gemacht, Da mögt ihr finden
Wie wir beide Pflückten im Grase der Blumen Pracht Vor dem Wald im tiefen Tal. ElBaradei, ElBaradei-i...". A za oknem wieje wiatr, ech, zgroza...
Imię: Gospodarz!
Data: 2011-02-05 19:47:48
Szanowni i Mili Goście! Właśnie dowiedziałem się, iż gdyż że mimo zagrożenia polscy turyści dziarsko lecą do Egiptu. Dziwi to Was? Bo mnie nie! Myślę, że jest to najzwyklejsza w świecie tęsknota za Stanem Wojennym, tzw. "Grudniem" i epoką "Solidarności". Oj, działo się wtedy, działo... Poleci sobie teraz taki jeden z drugą, albo jedna z drugim, kamieniami i koktajlem Mołotowa porzuca, "ZOMO to świnie!" - pokrzyczy, "Pawiak pomścimy!" - na ścinie nabazgrze, a przy okazji drina z palemką wypije i jeszcze się opali, ot co! Żyć nie umierać! Wy co do Egiptu ni ku ta, Ave Wam, Ave! - Szymek:)
Imię: Manager Monika Nicowska
Data: 2011-02-01 21:20:41
Dziękuję za zwrócenie uwagi. Już poprawiłam, bo "biżąco" to nie to samo co "bieżąco" - jasna sprawa:-)
Imię: Egon Olsen
Data: 2011-02-01 17:20:16
Moniko!Informacja o promocji plyty Szymona zawiera literowke, zamiast 'na biezaco' jest 'na bizaco'.
Pzdrawiam i czekam na plyte z niecierpliwoscia.
Imię: Ania
Data: 2011-01-28 09:26:50
Dodam może jeszcze, że ja tu broń Boże nie reklamuję TV TRWAM. Nikt mi za to nie płaci.:) Jak mi zlikwidowali kanał TVP Kultura, to w drodze poszukiwań natrafiałam na TV TRWAM. Tam też puszczają niezłe kabarety ;)
Imię: Ania
Data: 2011-01-26 11:04:03
O, to widzę, że pan Szymek mnie przegapił. W ubiegłym tygodniu miałam swoje pięć minut na wizji w TV TRWAM ;) Ale spokojnie, może będą powtórki ;)

Cieszę się, że w końcu znalazł pan chwilkę czasu i odwiedził studio. Czekam na gotowca.

Pozdrawiam serdecznie.
Ania
Imię: Gospodarz
Data: 2011-01-22 21:17:06
Ach, Szanowni Goście, grywać recitale w tak doborowym Towarzystwie to sama przyjemność. Grójec ma piękne miejsce do "spotkań z piosenką i poezją" - polecam! A teraz trochę pomarudzę, hehe... Otóż, przez kilkanaście dni byłem zupełnie odcięty od polskich mediów. O jakież było moje zdziwienie, kiedy to w pewien zimowy wieczór zajrzałem do gazet, odpaliłem internet i włączyłem telewizor - Smoleńsk, Liszowska, Smoleńsk, Cezary Pazura i jego "film", Smoleńsk, ABC na wylocie, Smoleńsk, siała baba MAK, Smoleńsk, jesteśmy gazelą Europy, znowu Smoleńsk, na Rosję - uuurrraaa!, i tak dalej, i tak dalej... Uph, a wszystko nudne, przegadane, przerobione i nie warte, żeby chociaż o kant d... rozbić, ot co! Takie pospolite, ech... I wiecie co sobie pomyślałem? Nie powinien mnie dziwić ten permanetny stan "pospoLITOŚCI", bo przecież nasz kraj, w przeciweństwie do innych: "stanów", "republik", "federacji" i "księstw", jest przecież tylko RzeczPOSPOLITĄ, czyż nie? Pozdrawiam Was, o Święty Wyjątku, bardzo acz grzecznie - Szymek Z.
Imię: Robert
Data: 2011-01-22 08:57:58
Grójec dziękuje za wczorajszy występ!
To było niezapomniane popołudnie!
Imię: Egon
Data: 2011-01-19 13:30:16
Klawo jak cholera! Gratulacje!
Imię: pejo
Data: 2011-01-18 21:23:13
O jak miło :-) A ja już traciłam nadzieję. Szkoda że płyta dopiero w czerwcu :-( Będziemy czekać z niecierpliwością:-D

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, >

 

Dodaj Wpis

Imię:
E-mail:
Numer GG:
Strona WWW
Kilka słow:

Power by Ksiega.RitCat.pl