Witam w mojej księdze gości

Imię: Hospodar!
Data: 2011-04-05 14:51:42
Hahaha... Moi Drodzy Goście, pamiętacie jeszcze czasy, kiedy co druga matka młodego Polaka "klaskała u Rubika"? Otóż, przyszła kryska na Matyska - JA TEŻ KLASKAŁEM! Tak, tak, tyle że u pani Anny Szałapak, w pieśni nad pieśniami pt. "Chwalmy Pana". Do tego w zacnym towarzystwie Rafała Jędrzejczyka i Zbigniewa Preisnera. (Można znaleźć na youtube'ie, podobno...) To były czasy, ech! Współczesne media nazwałyby mnie zapewne "człowiekiem renesansu", ot co! Nie pozostaje mi więc nic innego, jak tylko zacytować mojego Bratanka Mateusza: "Wujek, wiesz co, jesteś głupiec, niedołęga i tchórz, ale jakże dziwnie przy tym przystojny mężczyzna". Kropka!:)
Imię: Fasolka
Data: 2011-04-03 09:25:26
Szymon Zychowicz "Lubię to!" :D
Imię: Manager Monika Nicowska
Data: 2011-04-02 11:34:24
Trochę mnie zamurowało po tym wpisie Szymona:)
Płyta będzie dostępna w sprzedaży internetowej.
Pozdrawiam
Monika
Imię: Egon
Data: 2011-03-29 16:02:47
No i znowuz jest klawo jak cho...kurcze pioro, chcialo by sie rzec. Dyskusja jak sie patrzy. Dagmaro, jak to mowial pewien docent: szukajta a znajdzieta. Jak ktos Sajmona Z. poszuka, to i znajdzie, i o to chodzi. PS Pani Moniko, czy plyta bedzie do kupienia przez internet? Causki, Egon
Imię: Hospodar!
Data: 2011-03-28 13:27:58
Uuu, powiało grozą... Judgement day!!! Czy jakoś tak, hehe! Rzeczywiście, wspólnie z Moniką i ludźmi dobrej woli, między innymi z Pragi i Woli - hihi!, robimy wszystko, podkreślam - WSZYSTKO!, co w Naszej mocy, aby ten świat w końcu przejrzał na oczy i uszy. Bo: "zaprawdę powiadam Wam, nie słyszą ci co mają uszy i nie widzą ci co mają oczy; a Dzień Ostateczny nadejdzie i Trąby Jerycha zabrzmią muzyką po stokroć srogą; a lasy, miasta i doliny spłyną dźwiękiem i słowem; Lud w Sztuce radował się będzie i wzniesie ramiona ku Światłu; a Logos błyśnie światłem hologramu ZAiKS, znakiem PRSA i Trójcy; i pamiętny będzie ten Dzień, w którym świat ujrzy Jego, a imię Jego będzie czytane wspak Nomysz Zciwohcyz; i świat stanie przed Jego obliczem i westchnie - ach...!". Tak, Pani Dagmaro, w rzeczy samej. Miłego dnia życzę - Szymek:)
Imię: Manager Monika Nicowska
Data: 2011-03-28 10:48:55
Proszę nie tracić nadziei! Szymon i ja robimy wszystko, by świat przejrzał na oczy.
Dzień prawdy nadchodzi!:)
Imię: Dagmara
Data: 2011-03-28 10:36:46
Oj, trochę źle zostatałam zrozumiana. Jest mi po prostu bardzo przykro, że twórczość pana Szymona jest jakby nie zauważana przez media, świat, itd. Wiosna za oknem, przyroda się odradza, to może i nasza kultura się ruszy? Ja naprawdę kibicuję panu Szymonowi, to On i jego twórczość dają mi nadzieję, że sztuka może prawdziwie zmieniać ludzi. Czasami tylko trochę po prostu tracę nadzieje... Pozdrawiam wszystkich.
Imię: Hospodar!
Data: 2011-03-27 13:18:00
I znów zaginiony w akcji, miała być rewolucja w - ELEWACJI!!!:)
Imię: Hospodar!
Data: 2011-03-27 12:39:55
Hahaha! Ech, Fasolko, jak ja lubię Twoją trafną "trafność"... Nic dodać, nic ująć, ot co! A teraz garść wieści, choć w głowie się nie mieści, że: już wiosna a pszczoły nadal nic; Kubica cyt. "zacznie chodzić w połowie kwietnia", tymczasem dwuletnia Paulinka już chodzi; śnieg niezbędny do skakania paradoksalnie przeszkodził skokom; Joanna Liszowska wyszła z domu (za mąż oraz z mody) trzy lata temu, od tego czasu nikt Jej w Szwecji nie widział - a Ona w Polsce!; i na koniec - REWOLUCJA W EWLWACJI I REWELACJA W EWOLUCJI!!! POLKOM GREMIALNIE WYROSŁY WĄSY!!! MAJĄ POD NOSEM ZAROST!!! FIRMA GILLETTE JUŻ ZACIERA RĘCE!!! DO ŁASK WRACA POWIEDZENIE "BABA Z BRODĄ WĄSÓW MNIEJ"!!! Ament! Miłej niedzieli, Kochani! - Szymek Z.:)
Imię: fasola :D
Data: 2011-03-27 09:58:37
cool się Was czyta :D
Imię: Hospodar too!
Data: 2011-03-26 15:37:53
To po rusko-angielsku... Bije się w piersi - miało być "krzty", a wyszło "kszty". Wierzycie w literówki, bo ja tak, hehe! "Narka!:)
Imię: Hospodar!
Data: 2011-03-26 11:07:01
To po rusku... Kochani, nareszcie ktoś "się odezwał". Przez chwilę poczułem się jak wołający na puszczy, ot co! A prawda jest taka, iż że gdyż zali wżdy aliści tzw. "kultura masowa", pal diabli czy to kultura czy nie kultura - bakteria też mają swoją kulturę, oparta jest na tzw. "sprzedaży masowej", innymi słowy na ZARABIANIU PIENIĘDZY!!! Ergo - za cel ma POZYSKIWANIE FORSY, a nie KSZTAŁTOWANIE ZACHOWAŃ. Choć pośrednio to czyni. I nie ma co się oszukiwać - to ze sztuki wyższej onegdaj wypłynęła sztuka popularna, a nie odwrotnie. A że: dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba... - jak pisał poeta, na Boga, odrobinę umiaru. A tak na marginesie, ostatnio zauważyłem, że tylko w serialach w polskich drogach nie ma dziur, młodzież zimą po szkole miast wciągać klej toczy bitwy na sieżki, komornik tudzież inny windykator w drzwiach mówi: "Dzień dobry, czy nie przeszkadzam?", policjant cytuje Balzaca, zaś Polacy są mili, uczynni, wyrozumiali, szczodrzy, sentymentalni, elokwentni - wręcz erudycyjni, oraz "na dobre i na złe". Wniosek? Seriale są swoistą ekwiwalencją braku wyższych, czytaj: ludzkich, zachowań. I to by było na tyle. Miłego i wysublimowanego weekendu Wam życzę! Ps. Szanowna Pani "Sal", aby pozbyć się patosu, wystarczy pisać i mówić w ten oto deseń: "to jest mega", "zaje...te", "sorki Psorze", "wziąść", "po najmniejszej linii oporu" - powinno być "po najkrótszej", hihi, "oks", "spoks", "doz" "nara", a podczas odczytu na Akademii Ku Czci Marynistyki Stosowanej zacząć słowami: "Jestem Adam, dobrze wkładam...". Wtedy patos na pewno pęknie niczym bańka mydlana. Zaręczam! A tak poważnie, w Pani wypowiedzi nie znalazłem ani kszty patosu. Przeciwnie - samą mądrość...
Imię: Manager Monika Nicowska
Data: 2011-03-26 10:07:30
Ach ,ach, przypomniała mi się opowieść (Szymku, pamiętasz?) Szanownego Imć Andrzeja Poniedzielskiego o piosenkach marynistycznych, których to nie lubi. Otóż piosenka marynistyczna nie ma nic wspólnego z morzem. To po prostu piosenka o dupie Maryni.
Wnioskuję więc, że współcześnie promuje się skrajne przypadki marynistycznych wypocin i "tworzy" tony takich właśnie, bo podobno wszyscy lubią wodę... Może i wszyscy, ale nie każdy umie i nie każdy musi umieć pływać. Wówczas obiera kierunek pod prąd i tworzy piosenki niemarynistyczne i płyty "Po prostu" (nota bene taki jest tytuł płyty Gospodarza)
Tym optymistycznym akcentem - pozdrawiam wszystkich, którym się zdarza zaglądać to tej Księgi!
Monika
Imię: Manager Monika Nicowska
Data: 2011-03-26 07:19:00
No i w końcu się wypowiem:)
I ja twierdzę (czynię to z całą odpowiedzialnością), że tzw. sztuka wyższa jest ludziom potrzebna. O tyle jest to skomplikowane, że pozostaje w niszy wszelkich nisz, a o tyle przy tym dobrze, że wymaga od odbiorcy trochę zachodu. Odbiorca tejże jest ambitny i jakoś sobie poradzi...
Twierdzenie jakoby ludzkość lubiła tylko różowe, przetworzone papki, jest niesprawiedliwe. Nie można osądzać odbiorcy po tym, że media i inne takie serwują mu produkt wątpliwej jakości. To z nas, degustatorów sztuki próbuje się zrobić konsumentów wmawiając, że skoro "pochłaniamy" to, o czym wokoło jest głośno, i czego pełno na każdym kroku, to akurat to jest odzwierciedleniem naszego poczucia estetyki. A to guzik prawda. Biedni tylko ci, którzy nie znają niczego innego. Chwała zaś tym, którzy płynąc pod prąd, szukają, znajdują, degustują i są.
Twierdzę również, że kultura masowa jest jak najbardziej na miejscu, o ile odbywa się to na zasadzie równych szans - czyli jest też miejsce dla Szymonów Zychowiczów, Mirków Czyżykiewiczów, Andrzejów Garczarków, Ryśków Leoszewskich i Im podobnych. Demokrację mamy, prawda? A że w podziale dóbr (czytaj czasów antenowych) tego nie widać...
Niemniej jednak jestem pełna optymizmu. Duch w Narodzie nie umarł! Póki trwa "debata", znaczy że kogoś to obchodzi:)
Ku chwale Poezji!
Serdeczności, Monika
Imię: Sal
Data: 2011-03-25 23:08:13
Dagmaro. Nie zgadzam się z tym, że nikt już nie potrzebuje Sztuki. Są przecież stali goście tej strony ;-). Jeśli media oferują tylko anglojezyczną sieczkę lub też rodzime gwiazdki jednosezonowe to odbiorcy muszą sami o siebie zadbać, więc powinniśmy tylko być wdzięczni że są jeszcze tacy ludzie jak Gospodarz, którzy nie poddali się wszechogarniającej komercji. Panie Szymonie dziękuje więc za to, że pan jest i za to że Pana muzyka (zwłaszcza najnowsze utwory ;-)) są ucieczką od popowej rzeczywistości. Sal
Ps. Trochę się patetycznie zrobiło, ale trudno ;-) Nie mogłam się powstrzymać ;-)
Imię: Dagmara
Data: 2011-03-24 10:25:15
Panie Szymonie. Pan tak ciągle pod prąd, a świat jest taki, jaki jest. Jakby ludzie chcieli tzw. kultury wyższej, tobyśmy ją mieli, a tak, widocznie ludzie jej nie chcą. Ja akurat pana twórczość bardzo lubię i cenię, ale pan to taki już chyba wyjątek od reguły. Na pana miejscu za bardzo bym się nie wychylała. Należy pan do wymierającego gatunku. Ale pewnie tak już musi być. Nikt już nie potrzebuje prawdziwej Sztuki. Trzeba się pogodzić z tym, co jest, a że jest żenująco? Kogo to interesuje? Trzymam za pana kciuki!
Imię: Gospodarzunio!
Data: 2011-03-19 10:29:52
O Jezuuu...! Właśnie za oknem wyrósł mi dąb. Piękny i taki antropomorficzny. O ja cię... A na jego jeszcze (bo zima) nagim konarze pojawiły się dwie twarze, co w swej parze są e nadmirze, hehe... No tak, moja Ukochana uważa, iż jestem "psychopatą". Może ma i rację, who knows... Ave, wiosna idzie!:)
Imię: Gospodarz!
Data: 2011-03-19 08:09:10
Na marginesie - ależ zdolne te Krzysztofy, jak jeden mąż - wszystkie! No, no i ach!:)
Imię: Gospodarz!
Data: 2011-03-19 08:06:37
Ach, zapomniałem, Moi Drodzy, dodać - żeby nie było - iż na ślad cytowanego poniżej Franka Furediego naprowadził mnie Pan Profesor Krzysztof J. Szmidt - i dzięki Mu za to! Kyrie elejson!:)
Imię: Gospodarz!
Data: 2011-03-19 07:55:11
I na koniec w torcie wisienka: "Nacisk na 'równanie w dół' ma swoje źródła nie tylko w instytucjach polityki kulturalnej(wstaw pasujące), ale i w instytucjach edukacyjnych oraz wśród producentów dóbr kultury. Kultura schlebiania od dawna została zinternalizowana przez pedagogów (oj tak, że zacytuję jednego z nich: "Dobrze że chociaż Harry'ego Pottera przeczytali."), a uwiarygodniają ją myśliciele akademiccy". I tu już nie ma co dalej... Miłego weekendu Wam życzę - Szymek Z.

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, >

 

Dodaj Wpis

Imię:
E-mail:
Numer GG:
Strona WWW
Kilka słow:

Power by Ksiega.RitCat.pl