Ola
2018-10-06 08:46:52


Jak zwykle „Synergia” uratowała moje plecy. Dziękuję Pani Michalinie.

Diana
2017-11-22 21:13:59


Ostatnie 7 lat, z mojego życia (22.11.2017 r.)...

Kiedy 7 lat temu, po raz pierwszy pojawiłam się w Centrum Synergia nie przypuszczałam, że będę tutaj tyle czasu jeździć?
Wszyscy fizjoterapeuci, którzy tutaj pracowali oraz nadal pracują, z którymi ja miałam przyjemność współpracować, są fantastycznymi ludźmi, z ogromnym sercem do pacjenta, a przede wszystkim z bardzo normalnym podejściem do niego, jak do normalnego człowieka, który ma jakiś tam problem, (bo każdy z nas ma inny), nad którym oboje pracują wspólnie. Bo tak naprawdę, rehabilitacja (a przynajmniej moja), to nie jest jakaś tam „zabawa” tylko ciężka, monotonna i wspólna praca – fizjoterapeuty i pacjenta.
To miejsce, bardzo odmieniło moje życie, oczywiście na dużo lepsze.
Tak naprawdę efekty tej rehabilitacji są cały czas! Jest ona na bieżąco modyfikowana, utrudniana, tak dla urozmaicenia, a przede wszystkim do nauki nowych rzeczy. Jednak zawsze, jest ona dostosowana do mojego samopoczucia, w danym dniu, a fizjoterapeuta, z którym pracuje doskonale to rozumie.
Najważniejsze jest to, że ja, taka „buntowniczka”, jeżeli chodzi o rehabilitację, nareszcie ją uwielbiam! Mogę mieć przerwy, z różnych powodów, ale zawsze tam wracam, z ogromną radością, jeszcze większą motywacją i determinacją do pracy nad powrotem do pełnej (jak największej) mojej sprawności fizycznej. Bo tutaj naprawdę wszystko jest możliwe i warto wracać!
Tak naprawdę, w życiu nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudniejsze do osiągnięcia i zajmują nam więcej czasu!

Przypomnę to, co już kiedyś pisałam:
Tak naprawdę sami musimy do wszystkiego dojrzeć psychicznie i chcieć zmian! Jak to się nam nie uda to nawet najszczersze chęci najbliższych nic nie pomogą!
Ciężka praca nad samą sobą zawsze się opłaca! Nie rezygnujmy ze swoich marzeń! Dążmy do ich spełnienia! Bo lepiej jest żałować, że coś się zrobiło niż żałować, że się tego nie zrobiło!

Sportowiec
2017-10-31 15:42:37


Już myślałem, że "ucisk" w mojej szyi nigdy nie zniknie. Aż tu nagle... bum. Tak rąbnęła moja szyja w rękach Terapeutki. Wstaję, lekko wystraszony, ruszam głową w jedną stronę, w drugą, i... nie czuję już żadnej blokady. Dla mnie to jakiś cud! Według mnie trzeba być bardzo dobrze przeszkolonym i doświadczonym, żeby tak efektywnie poprowadzić terapię. Pani Michalino, szacun! Jestem pod ogromnym wrażeniem Pani wiedzy, umiejętności i wspaniałego kontaktu z pacjentem. Dlatego pozwoliłem sobie na ten wpis.
Pozdrawiam wszystkich pacjentów i pracowników Centrum Synergia.

Ola D.
2017-09-28 23:16:21


Kolejny raz przekonałam się, że wybór Synergii jako placówki do rehabilitacji był najlepszym wyborem. Pani Michalina jest po prostu niesamowita. Po pierwsze "naprawiła" każdą z dolegliwości, a po drugie, co ważniejsze, podbudowała psychicznie, że taki stan nie musi trwać wiecznie i że można nad wszystkim zapanować. Polecam każdemu, pełen profesjonalizm.

Bartosz O.
2017-08-13 12:55:22


Do Synergii trafiłem z polecenia znajomego, który przeszedł podobny zabieg, a mianowicie rekonstrukcję ACL (mój zabieg przypadł na 18-tego kwietnia 2017). Lepiej wybrać nie mogłem. Miałem przyjemność współpracować z Anią G. i dzięki Jej profesjonalnemu, a zarazem partnerskiemu podejściu dziś myślę o łagodnych szlakach górskich. Profesjonaliści, indywidualne podejście i wspaniała atmosfera. Polecam.

Wojciech
2017-07-25 18:35:37


Doskonali terapeuci.Bardzo mi pomogli w walce z bólem kręgosłupa. Niestety po roku rehabilitacji choroba zmusiła mnie poddania się operacji kręgosłupa. Po perfekcyjne operacji niestety 0 poprawy.Doskonały Neurochirurg nie był perfekcyjnym diagnostą. Okazało się, że przyczyną bólu jest przewlekła polineuropatia. A przy takim schorzeniu niestety medycyna wymięka a fizjoterapia też -taka karma
Jeszcze raz dziękuję za rok terapii w Synergii naprawdę bardzo mi pomogli i
życzę Wam jak najwięcej uśmiechniętych pacjentów

Gosia
2017-07-21 21:36:12


Dzień dobry :-) Chodzę na zajęcia Pilates, które prowadzi Ania Górniak. To pierwsze zajęcia, które sprawiają, że jestem szczęśliwa nawet wtedy gdy jestem bardzo zmęczona. Zróżnicowane ćwiczenia, idealne tempo a do tego przyjemna muzyka i wspaniała atmosfera. Tego właśnie szukałam. Nigdy nie chodziłam na zajęcia z taką radością, a to przede wszystkim dzięki Prowadzącej, po prostu wspaniałej osobie! Serdecznie dziękuję :-)

Sylwia
2017-06-13 18:13:50


Mam ogromną przyjemność uczestniczyć w zajęciach Pilates prowadzonych przez specjalistkę fizjoterapii Anię Górniak. Ania potrafi rozruszać wszystkie partie ciała, poprawić kondycję, koordynację, muskulaturę. Jako specjalistka, często dobiera indywidualnie ćwiczenia odpowiednie dla osoby ćwiczącej, uwzględniając potencjalne schorzenia. Najbardziej cenię u Ani to, że kontroluje precyzję i prawidłowość wykonania danego ćwiczenia, ustala odpowiednie tempo i różnicuje wysiłek. Przy tym wszystkim jest uśmiechnięta, serdeczna i bardzo solidna. Nie wyobrażam sobie innej prowadzącej :)

Tomasz
2017-01-14 11:47:22


Do Synergii trafiłem z dyskopatią lędźwiową. Przed wizytą zastanawiałem się nad zabiegiem chirurgicznym. Wykupiłem pakiet 10 zabiegów i to wystarczyło. Wróciłem do pracy i do normalnego funkcjonowania a to wszystko dzięki Panu Michałowi, któremu serdecznie dziękuje za fachową opiekę i miłą atmosferę w trakcie zabiegów.

Karina
2016-12-16 20:23:12


Do Centrum Synergia trafiłam po rekonstrukcji ACL. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu rehabilitacji. Już po ok. miesiącu zabiegów właściwie wróciłam do pełnej sprawności. Szczególnie na pochwałę zasługuję bardzo profesjonalna obsługa oraz indywidualne podejście do pacjenta, jak również miła atmosfera. Szczególne podziękowania dla Pana Michała. Polecam wszystkim potrzebującym pomocy rehabilitantów.

Urszula
2016-12-16 16:22:19


Centrum Synergia polecił mi znajomy, który właśnie tutaj korzystał z rehabilitacji po wypadku. On polecił, ja skorzystałam i oboje jesteśmy bardzo zadowoleni. Świetni fachowcy,miła atmosfera i aż chciałoby się tu wrócić - oby nie było potrzeby:)

Grzegorz
2016-12-03 07:39:29


Do Centrum Synergia przychodzę od ok. 3 miesięcy, celem powrotu do sprawności po rekonstrukcji ACL. Nie mogłem wybrać lepszego miejsca, żeby osiągać ten cel. W synergii pracuje zespół profesjonalistów, którzy doskonale znają swój fach i wciąż doskonalą swoje umiejętności. Do tego potrafią stworzyć fantastyczną, atmosferę, która sprawia, że bardzo chętnie odliczam dni do kolejnych zajęć :)

Michał
2016-12-01 22:43:33


O Synergii dowiedziałem się z internetu. Widząc wiele pozytywnych opinii na temat rehabilitacji w tym miejscu sam postanowiłem się tam udać po rekonstrukcji więzadła MPFL. Przyszedłem tam o kulach, które całkowicie odstawiłem już po 3 tygodniach ćwiczeń. Po zakończonym procesie rekonwalescencji z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Profesjonalna ekipa z rozległą wiedzą w dziedzinie fizjoterapii i z dużym poczuciem humoru oraz luźnym, przyjaznym podejściem do pacjentów. Dużo profesjonalnych urządzeń. Gwarantowany zaskakująco szybki powrót do zdrowia oraz do uprawiania sportów, także tych ekstremalnych. Polecam to miejsce każdemu, kto szuka naprawdę dobrej poradni rehabilitacyjnej.

Przemek
2016-10-25 12:53:47


Z usług Synergii korzystam już od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Fachowa opieka, dobre zaplecze treningowe i bogata oferta zabiegów wyróżniają Synergie zdecydowanie na plus.
Polecam

Martyna
2016-10-16 21:47:07


Do Synergii trafiłam po rekonstrukcji ACL. Dzięki rehabilitacji szybko wróciłam do sprawności. Niesamowici fachowcy, świetne podejście i zawsze wesoła atmosfera. Właśnie to sprawia, że aż chce się tu wracać, by ćwiczyć i ćwiczyć :) Z pełnym przekonaniem polecam to miejsce!
Pozdrawiam, Martyna

Tobisz
2016-10-15 14:46:00


Polecam Wszystkim specjalistów z Synergii!!! Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego przeprowadzona szybko i skutecznie. Po tygodniu byłem na chodzie, a po dwóch na boisku. Pełen profesjonalizm i miła, luźna atmosfera.

Marzena
2016-10-15 10:24:15


Bardzo fachowa, kompleksowa i rzetelna pomoc ze strony fizjoterapeutów. Nie spotkałam się jeszcze z tak dokładną analizą problemu. Widać świetną współpracę w zespole, który tam pracuje. Dobra diagnoza i rehabilitacja pozwalają na sprawne funkcjonowanie i poskromienie bólu, który mi kiedyś towarzyszył, poprzez niewłaściwie dobraną metodę leczenia. Polecam wszystkim borykającym się z dolegliwościami kręgosłupa i nie tylko :)

Daniel
2016-10-12 19:04:54


Serdecznie polecam Centrum Synergia. Profesjonalna obsługa oraz sprzęt. Szybki progres rehabilitacji oraz świetna ekipa. Polecam! :)

pacjentka
2016-09-18 07:11:45


trafiłam do Synegrii zachęcona pozytywnymi opiniami po skomplikowanym złamaniu ręki,wkupiłam pakiet 10 spotkań.W moim przypadku te 10 spotkani nie zostało w pełni wykorzystane ,a mianowice brak kompleksowości rehabilitacji( nie tylko masaż,zginanie i wyprost ręki), brak ćwiczeń izometrycznych ręki i baku (który został nadwyrężony) brak instrukcji ćwiczeń na odbudowanie masy mięśniowej(szczególnie triceps)w domu.Mam porównanie gdyż korzystałam z rehabilitacji w Piekarach Śl. gdzie w ramach 10 spotkań po 90 minut mam 3 zabiegi fizykoterapii ,masaż oraz ćwiczenia na przyrządach oraz instruktaż co ćwiczyć w domu.

Artur
2016-08-23 13:35:39


Witam,
mogę się pochwalić kręgozmykiem L5 I stopnia oraz dyskopatią L4-L5.

Rehabilitację odbyłem w październiku 2015 r. w postaci pakietu spotkań, łącznie ok. 10-12 spotkań, pod opieką Michała.
Myślę, że z perspektywy roku mogę ocenić efekty. Obecnie czuję się znacznie lepiej. Cały czas "czuję" swój kręgosłup, ale potrafię w ciągu jednego dnia przejechać 1000 km i jest w miarę ok. Rok temu nie byłoby opcji, żebym o własnych siłach wyszedł z auta po takim dystansie.
Nauczyłem się anatomii, zasad działania kręgosłupa, systematyczności w ćwiczeniach (ćwiczenia wg rehabilitanta + basen - wyłącznie kraul i grzbiet + ścianka wspinaczkowa - poziom amatorski). Ćwiczę nie więcej niż 1h dziennie, ale za to regularnie. Początkowo tylko ćwiczenia z Synergii, potem dołożyłem basen, na końcu ściankę (od 3 miesięcy). Oprócz tego nowe nawyki np. unikanie pozycji siedzącej podczas rozmowy przez komórkę itp. Raz na miesiąc pozwalam sobie na masaż relaksacyjny. To wszystko dało na tyle dobry efekt, że już nie myślę o żadnych operacjach.
Na łamach Księgi serdecznie dziękuję rehabilitantom z Synergii - zwłaszcza Michałowi. Czytającym życzę powodzenia i przede wszystkim - cierpliwości.

Darek
2015-12-17 13:36:05


Witam. W 2011 roku stwierdzono u mnie uszkodzenie 3 kręgów odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Po krotkiej rechalibitacji po której nastąpiła znaczna poprawa( przestały mi drętwiec rece i nogi , ból stał sie do zniesienia aczkolwiek miał mi towarzyszyć codziennie przez kolejne lata) lekarz prowadzący stwierdził ze nic więcej nie da sie zrobic i kazl nosić gorset ortopedyczny. Tak minęły 4 lata boljak wspomniałem wcześniej był do zniesienia aczkolwiek był bardzo uciążliwy nawet w najprostszych codziennych czynnościach nie wspominając o moim hobby jakim jest siłownia i sport ogólnie z którego prawie musiałem zrezygnować. Do tego pojawił sie bol w odcinku górnym i sztywnienie w szyi. . W lutym 2015 po wcześniejszej konsultacji z lekarzami , którzy stwierdzili ze w moim przypadku odpowiednia Rechalibitacja moze jednak znacznie pomoc , trafiłem do Centrum Synergia w Chorzowie. Tam miałem szczęście trafić na młoda, zdolna i pełna entuzjazmu fizjoterapeutke Anie. Która krok po kroku za pomocą treningu funkcjonalnego i terapi manualnej a takze innych metod rehalibitacji zaczęła pomogac mi w pozbyciu sie bólu i naprawie mojego kręgosłupa. Ponieważ na stałe mieszkam za granica a do Chorzowa przyjeżdżałem tylko na terapie w nagłych wypadkach rownież mogłem liczyć na kosultacje telefoniczna lub mailowa w mniej palących sytuacjach. Pierwsze znaczące efekty pojawiły sie po paru tygodniach kiedy zauważyłem ze szyja nie jest juz Taka sztywna i znacznie poprawił sie jej zakres ruchu. Po okolo dwoch miesiącach kolejna poprawa bol kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przestał byc ciągły. Kolejne dwa miesiące pracy pod okiem Ani i mogłem zaobserwować kolejna poprawę bol stawał sie coraz rzadsz .Jednak prawdziwy przelom przyszedł gdzież na przełomie czerwca i lipca pierwszy cały dzien bez bólu od ponad 5 lat :-) cos niesamowitego!! Kolejne miesiące i znów kolejne postępy bol zaczyna pojawiac sie juz tylko sporadycznie i tylko po bardzo ciężkich dniach w pracy. Październik to juz całkowita poprawa bol znika całkowicie a ja moge wrócić na moja kochana siłownie pod czujnym okiem Ani oczywiście. Dzis kiedy moja Rechalibitacja jest juz zakończona moge z czystym sumieniem polecić Centrum Synergia w Chorzowie gdzie kazdy kto tego potrzebuje znajdzie bardzo fachowa pomoc w bardzo milej i życzliwej a wręcz rodzinnej atmosferze.

Dariusz W lat 31


Witam. W 2011 roku stwierdzono u mnie uszkodzenie 3 kręgów odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Po krotkiej rechalibitacji po której nastąpiła znaczna poprawa( przestały mi drętwiec rece i nogi , ból stał sie do zniesienia aczkolwiek miał mi towarzyszyć codziennie przez kolejne lata) lekarz prowadzący stwierdził ze nic więcej nie da sie zrobic i kazl nosić gorset ortopedyczny. Tak minęły 4 lata boljak wspomniałem wcześniej był do zniesienia aczkolwiek był bardzo uciążliwy nawet w najprostszych codziennych czynnościach nie wspominając o moim hobby jakim jest siłownia i sport ogólnie z którego prawie musiałem zrezygnować. Do tego pojawił sie bol w odcinku górnym i sztywnienie w szyi. . W lutym 2015 po wcześniejszej konsultacji z lekarzami , którzy stwierdzili ze w moim przypadku odpowiednia Rechalibitacja moze jednak znacznie pomoc , trafiłem do Centrum Synergia w Chorzowie. Tam miałem szczęście trafić na młoda, zdolna i pełna entuzjazmu fizjoterapeutke Anie. Która krok po kroku za pomocą treningu funkcjonalnego i terapi manualnej a takze innych metod rehalibitacji zaczęła pomogac mi w pozbyciu sie bólu i naprawie mojego kręgosłupa. Ponieważ na stałe mieszkam za granica a do Chorzowa przyjeżdżałem tylko na terapie w nagłych wypadkach rownież mogłem liczyć na kosultacje telefoniczna lub mailowa w mniej palących sytuacjach. Pierwsze znaczące efekty pojawiły sie po paru tygodniach kiedy zauważyłem ze szyja nie jest juz Taka sztywna i znacznie poprawił sie jej zakres ruchu. Po okolo dwoch miesiącach kolejna poprawa bol kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przestał byc ciągły. Kolejne dwa miesiące pracy pod okiem Ani i mogłem zaobserwować kolejna poprawę bol stawał sie coraz rzadsz .Jednak prawdziwy przelom przyszedł gdzież na przełomie czerwca i lipca pierwszy cały dzien bez bólu od ponad 5 lat :-) cos niesamowitego!! Kolejne miesiące i znów kolejne postępy bol zaczyna pojawiac sie juz tylko sporadycznie i tylko po bardzo ciężkich dniach w pracy. Październik to juz całkowita poprawa bol znika całkowicie a ja moge wrócić na moja kochana siłownie pod czujnym okiem Ani oczywiście. Dzis kiedy moja Rechalibitacja jest juz zakończona moge z czystym sumieniem polecić Centrum Synergia w Chorzowie gdzie kazdy kto tego potrzebuje znajdzie bardzo fachowa pomoc w bardzo milej i życzliwej a wręcz rodzinnej atmosferze.

Dariusz W lat 31


Witam. W 2011 roku stwierdzono u mnie uszkodzenie 3 kręgów odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Po krotkiej rechalibitacji po której nastąpiła znaczna poprawa( przestały mi drętwiec rece i nogi , ból stał sie do zniesienia aczkolwiek miał mi towarzyszyć codziennie przez kolejne lata) lekarz prowadzący stwierdził ze nic więcej nie da sie zrobic i kazl nosić gorset ortopedyczny. Tak minęły 4 lata boljak wspomniałem wcześniej był do zniesienia aczkolwiek był bardzo uciążliwy nawet w najprostszych codziennych czynnościach nie wspominając o moim hobby jakim jest siłownia i sport ogólnie z którego prawie musiałem zrezygnować. Do tego pojawił sie bol w odcinku górnym i sztywnienie w szyi. . W lutym 2015 po wcześniejszej konsultacji z lekarzami , którzy stwierdzili ze w moim przypadku odpowiednia Rechalibitacja moze jednak znacznie pomoc , trafiłem do Centrum Synergia w Chorzowie. Tam miałem szczęście trafić na młoda, zdolna i pełna entuzjazmu fizjoterapeutke Anie. Która krok po kroku za pomocą treningu funkcjonalnego i terapi manualnej a takze innych metod rehalibitacji zaczęła pomogac mi w pozbyciu sie bólu i naprawie mojego kręgosłupa. Ponieważ na stałe mieszkam za granica a do Chorzowa przyjeżdżałem tylko na terapie w nagłych wypadkach rownież mogłem liczyć na kosultacje telefoniczna lub mailowa w mniej palących sytuacjach. Pierwsze znaczące efekty pojawiły sie po paru tygodniach kiedy zauważyłem ze szyja nie jest juz Taka sztywna i znacznie poprawił sie jej zakres ruchu. Po okolo dwoch miesiącach kolejna poprawa bol kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przestał byc ciągły. Kolejne dwa miesiące pracy pod okiem Ani i mogłem zaobserwować kolejna poprawę bol stawał sie coraz rzadsz .Jednak prawdziwy przelom przyszedł gdzież na przełomie czerwca i lipca pierwszy cały dzien bez bólu od ponad 5 lat :-) cos niesamowitego!! Kolejne miesiące i znów kolejne postępy bol zaczyna pojawiac sie juz tylko sporadycznie i tylko po bardzo ciężkich dniach w pracy. Październik to juz całkowita poprawa bol znika całkowicie a ja moge wrócić na moja kochana siłownie pod czujnym okiem Ani oczywiście. Dzis kiedy moja Rechalibitacja jest juz zakończona moge z czystym sumieniem polecić Centrum Synergia w Chorzowie gdzie kazdy kto tego potrzebuje znajdzie bardzo fachowa pomoc w bardzo milej i życzliwej a wręcz rodzinnej atmosferze.

Bartłomiej
2015-06-10 14:14:27


Gorąco polecam wszystkim Trenerom, Fizjoterapeutom, oraz osobom interesującym się tematem Kurs z zakresu Treningu Funkcjonalnego z Pawłem Niewiadomym,
Przez wszystkie piec dni siedziałem z zainteresowaniem słuchając co Paweł ma do powiedzenia i przekazania a miał wiele – jeśli spodziewacie się ze wyjdziecie ze szkolenia wcześniej to się zawiedziecie prowadzący zostawał nieraz dwie godziny po czasie odpowiadając na pytania, bardzo miła atmosfera, dużo praktyki, eleganckie skrypty.
Szkolenie prowadzone jest rzeczowo zgodnie z planem realizowanym konsekwentnie krok po kroku, materiał można wykorzystać zarówno u osób starszych, posiadających wady postawy jaki i u sportowców.
Jeśli zastanawiacie się w co zainwestować pieniądze to dobrze trafiliście
Ps. Zostaliśmy przyjęci kawa, herbatą oraz posiłkami na ciepło i zimno – moja ocena 6

Ania
2015-05-03 07:50:45


Do Synergii trafilam przekonana, że czeka mnie mnie drugie krojenie kolana. Przyszłam o kulach, wyszłam po 2 miesiącach zbiegając ze schodów bez potrzeby kolejnego krojenia.
Wielkie dzięki dla Ani która mnie prowadziła i dla całej reszty ekipy, która miała wielki wpływ na atmosferę podczas całej tej mojej przygody z rehabilitacja.
Serdecznie polecam. Oni wiedzą co robią.

marcinW
2015-04-20 14:35:16


interesujaca stron pozdrawiam

ewelka
2015-03-03 13:40:39


Polecam....najlepsi

madziula
2015-03-03 12:25:13


Jesteście wspaniali.......pzodrawiam

Ewa
2014-11-21 14:47:44


Kochani, wiem ile pracy włożyliście w przywrócenie mnie do pełnej sprawności... Udało się. Dziękuję.

Kasia M.
2014-11-17 14:11:26


Witam! Trafiłam do Synergi z polecenia.Poleciła mi ją koleżanka w momencie kiedy leżałam w szpitalu i nie wierzyłam że jeszcze cokolwiek mi pomoże. Mam wielopoziomową dyskopatię na odcinku piersiowym i zdestabilizowany cały kręgosłup. Już po pierwszych wizytach poczułam się lepiej, co dało mi motywację do dalszej pracy. W Synergi spotkałam się ze zrozumieniem i wyjątkowym poświęceniem ze strony rehabilitantów. A dodam że nie jestem łatwym pacjentem, trzeba się przy mnie trochę namyśleć:-) Zawsze kiedy pojawił mi się nagły kryzys mogłam i mogę liczyć na skuteczną pomoc. Oprócz manualnej rehabilitacji w trakcie wizyty są wykonywane zabiegi fizykoterapeutyczne, taping jak i ćwiczenia. Uważam więc że cena na to wszystko nie jest wygórowana. Tym bardziej że rehabilitacja i ćwiczenia wykonywane potem w domu naprawdę pomagają. Ja czuje się o niebo lepiej, mogłam zaczącnormalnie funkcjonować. Szczególne pozdrowienia i podziękowania dla Moniki i Michaliny;-)

Renata
2014-11-16 11:40:12


Gratulacje za tak wysokie miejsce w rankingu. Naprawdę zasłużyliście :)

Anna
2014-09-24 14:48:50


trafilam do Synergii z synem lat 4, do Pani Beaty G. - krotko i na temat- rewelacja, znaczna popraw, fachowa porada, mila atmosfera. Polecam kazdemu rodzicowi, ktory potrzebuje rehabilitanta dla swojego dziecka!!

Alz
2014-04-01 15:28:38


Do Synergii przez przypadek trafiłam w lipcu 2011. I było to jedno z najważniejszych wydarzeń w moim życiu! Miałam bardzo poważne problemy ze stawem biodrowym i oczekiwałam na operacje wymiany stawu, czyli endoprotezę. Prawie nie chodziłam a termin operacji był bardzo daleki. Już pierwsza wizyta diagnostyczna przekonała mnie, że trafiłam we właściwe miejsce i we właściwe ręce. Choć przyznam, że początki nie były łatwe zarówno ze względu na moje ograniczenia ruchowe jak i konieczność przełamania wielu barier, w tym psychologicznych. Dzięki terapii manualnej, ćwiczeniom i zabiegom mogłam pracować i czekać na operację. Przygotowanie do operacji i rehabilitacja po zabiegu sprawiły, że powrót do formy po operacji był niesłychanie szybki. Już po 6 tygodniach usiadłam za kierownicą a po 2 miesiącach wróciłam do pracy.
Niestety po 6 miesiącach po endoprotezie przydarzyły mi się kolejne bardzo poważne problemy zdrowotne. I gdy po prawie 3 miesiącach pobytu w szpitalu musiałam na wracać do zdrowia nowo odbudowywać utraconą formę znów na pomoc przyszła Synergia i jej rehabilitanci. Z usług Synergii korzystam do dnia dzisiejszego. Czasami wydaje mi się, że jestem już „uzależniona” od wizyt w Synergii ale to właśnie dzięki rehabilitantkom i rehabilitantom z Synergii jestem w stanie intensywnie pracować i żyć na pełnych obrotach.
W Synergii wszystko jest na najwyższym europejskim poziomie. Wyposażenie, zaplecze, szatntia, sanitariaty, – ale najważniejsi są ludzie! Kompetentni, wspaniale wykształceni, doskonali w swoim fachu, taktowni, kulturalni i bardzo sympatyczni. Żadna minuta nie jest minuta straconą, nigdy pacjent nie jest pozostawiony samemu sobie, zabiegi i ćwiczenia odbywają się pod stałą kontrolą rehabilitanta. W Synergii to pacjent jest najważniejszy, jego indywidualne potrzeby są zawsze w kręgu zainteresowania. Pacjent ma się czuć komfortowo mimo zmagania się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Na terapie w Synergii namówiłam również moją Mamę ( starsza pani w bardzo „słusznym” wieku). Mama była zachwycona i jakością zabiegów, ale także taktem i kulturą osobistą rehabilitantów.
I gdy teraz ktoś w moim otoczeniu skarży się na bóle kręgosłupa, problemy ze stawami czy innymi dolegliwościami to gorąco polecam Synergię. Znajomi podśmiewują się, że stałam się rzecznikiem prasowym Synergii. Ale warto, naprawdę warto!
PS. A szczególne podziękowania należą się Michalinie i Piotrowi!

Kamil
2014-02-05 17:27:43


Do Synergi trafiłem po rekonstrukcji ACLa i z czystym sumieniem musze przyznać ze miałem duuużo szczęścia że tam trafiłem, Synergia to najlepsza z możliwych opcji. Przemiła rodzinna atmosfera, fachowa, młoda i mega mądra ekipa rehabilitantów postawi każdego na nogi.

Jacek
2014-01-05 16:22:03


Uprawiam MTB i... przytrafił mi się konflikt udowo panewkowy. Zabieg artroskopii stawu biodrowego przeprowadzono w Sport-Klinice w Żorach. Zaraz po zdjęciu szwów Trafiłem do Centrum Synergia i rozpocząłem rehabilitację. Dziś, po niespełna dwóch miesiącach wsiadłem po raz pierwszy na rower i zrobiłem lekki trening. Jestem mega zadowolony, rozpocząłem przygotowania do sezonu 2014 :)
Na mój dzisiejszy stan składa się oczywiście dobrze zrobiony zabieg, ale przecież druga połowa sukcesu, to znakomita rehabilitacja. Terapeucie w Centrum Synergia to wysokiej klasy specjaliści, którzy potrafią zdziałać cuda, poświęcają pacjentowi tyle czasu ile potrzeba, bardzo kompetentnie odpowiadają na wszelkie pytania i rozwiewają wątpliwości. A przy tym wszystkim są bardzo mili. Jeśli rehabilitacja ma byś skuteczna, to tylko w Centrum Synergia :)

Arek
2013-12-22 21:08:39


Krótko i na temat Synergia to rewelacja po ponad roku tułaczki po lekarzach masie badań nikt nie był wstanie stwierdzić dlaczego zanika mi mięsień w lewy barku , mój stan się pogarszał z każdym tygodniem aż w końcu trafiłem w to miejsce , po drugim spotkaniu była postawiona diagnoza była to neuropatia kompresyjna nerwu nadłopatkowego jest to bardzo rzadkie schorzenie i jestem niemal pewien że gdybym nie trafił tutaj długo bym jeszcze nie wiedział co mi jest. Zalecono mi odpowiednie ćwiczenia i po miesiącu były już efekty !!!.Podsumowując znakomite podejście do pacjenta , naprawdę ogromne zaangażowanie w problem chorego i szczera chęć pomocy, poza tym znakomita atmosfera i ludzie . Szczerze polecam

Michał
2013-12-13 09:13:08


Witam, rehabilitowalem się w Synergii przez 2,5 miesiąca. Podejscie, obsługa i zajmowanie się pacjentem bardzo profesjonalne.! Każda 2 godzinną sesja zindywidualizowana pode mnie i mój uraz. Fizjoterapeuci widać.że.znaja się na rzeczy. Ich luźne podejście sprawia że nie myśli się o bólu, a zam praca staje się przyjemniejsza. Synergia jest bardzo dobrze wyposażona w różnego rodzaju nowoczesny sprzęt co w połączeniu z wysokimi kwalifikacjami pracowników, ich podejściu do klienta i miła atmosfera panującą w studio, sprawia że polecam ją każdemu. Najlepsza taka jednostka w okolicy. Synergia dzięki za.postawienie mnie na nogi.!

Beata
2013-12-02 21:00:44


Tak w punktach, bo lubię konkrety :-)
1. Bardzo, ale to bardzo profesjonalnie
2. Świetnie wyszkoleni terapeuci
3. Jedyne miejsce na Śląsku, gdzie z kontuzjowanymi i dysplastycznymi kolanami robią cuda - tutaj szczególnie polecam Panią Monikę, a jeśli się nie uda bo grafik Pani Monika ma napięty to inni terapeuci z Synergii tez są świetni.
4. Terapeuci wymieniają się między sobą informacją i wiedzą, co jest bardzo korzystne dla pacjentów. Tutaj nie działa zasada 'każdy sobie rzepkę skrobie' (dzięki Bogu :-).
5. Pełni zaangażowania terapeuci zwracają uwagę żeby ćwiczenia były wykonywane dokładne, zgodnie z zasadą 'zrób mniej ale dokładniej', a to się sprawdza -wiem po sobie :-).
Tak więc polecam z czystym sumieniem !!!

Żołnierz Zawodowy
2013-11-16 14:01:37


O SYNERGII można tylko pozytwną opinie napisać-dodać,są przykładem tego jak powinna wyglądać rehabilitacja pacjenta po różnych urazach-wypadkach z NFZ, a tak mamy w NFZ-NAKŁAD FUNDUSZY ZJEDZONY lub ZMARNOWANY,byłem pacjentem Synergii 3 razy po zerwniu ACL I REKONSTRUKCJI,to dzieki FACHOWCOM z Synergii dziś mogę w pełni wykonywać zadania słuzbowe,i dodam nie jestem żołnierzem z za biurka tylko ze szturm.,nie chwaląc sie to tak mnie postawili na nogi że mogłem wykonać skoki spadochronowe bez obawy ze skutkiem pozytywnym bez kontuzji przy lądowaniu-bardzo dobrze odbudowali w SYNERGII moje mięśnie i pokazali jak samu w domu ćwiczyć w razie jakichkolwiek dolegliwości.Wiedza FACHOWCÓW z SYNERGIA jest na bardzo wyskokim poziomie-wiem też że cały czas podnoszą swoje kwalifikacje żeby jak najlepiej pomóc pacjentom,sam od NICH dużo się o kolanie nauczyłem,powiem bez przesady że mogłbym nie 1 studenta tego kierunku zawstydzić odnośnie stawu kolanowego.Reasumując żadne słowa nie wyrażą tego jak jestem FACHOWCOM Z SYNERGII wdzięczny za powrót do normalnego życia ,chyba tak się czułem jak 5 skok zrobiłem na spadochronie,tak człowiek był szczęśliwy kończąc rehabilitacje w SYNERGIA, WIELKIE DZIEKI DLA CAŁEGO SKŁADU SYNERGIA I POZDRAWIAM. PS.WKRÓTCE SIĘ U WAS ZAMELDUJE OSOBIŚCIE Z PODZIEKOWANIAMI.CZOŁEM.

Michał
2013-11-15 00:12:21


Skorzystałem z usług Synergii z polecenia innej pacjentki i nie zawiodłem się. Wykonane zabiegi pomogły tak, że do dziś nie powtórzyły mi się dolegliwości. Profesjonalna obsługa, świetne warunki socjalne. Gorąco polecam.

Basia
2013-11-14 23:35:49


Z usług Synergii korzystam od sierpnia 2012r. Moja rehabilitantka Pani Asia była pierwszą osobą, która zdecydowała się mi pomóc i efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Przez rok poruszałam się wyłącznie o kulach, teraz "biegam" o własnych siłach. Potwierdzam te wszystkie opinie, które mówią o indywidualnym podejściu do pacjenta oraz o tym, że w trakcie rehabilitacji można sporo dowiedzieć się o funkcjonowaniu swojego organizmu. Ponadto warunki panujące w Centrum są super, jest czysto, można spokojnie się przebrać, skorzystać z toalety czy prysznica. Wiem, że powinno być to oczywiste na rehabilitacji ale tak nie jest. Mam porównanie, bo próbowałam korzystać z rehabilitacji bliżej swojego miejsca zamieszkania, ale tam nie było nawet toalet, nie mówiąc już o tym, że była to "fabryka" rehabilitacji a nie indywidualne podejście do pacjenta. Zdecydowanie wolę dojeżdżać do Synergii. Ponadto kiedy zaczęłam leczenie u znanego ortopedy z Bierunia i podałam mu nazwisko mojej terapeutki, to powiedział mi, że mam szczęście, że właśnie na nią trafiłam, widać więc, że rehabilitanci z Synergii są znani i doceniani. Szczerze polecam Synergię.

Ewa
2013-11-14 10:59:32


W Centrum Synergia jestem od kwietnia tego roku. To zespół profesjonalnych rehabilitantów, dla których dobro pacjenta jest sprawą najważniejszą. W Centrum panuje bardzo miła atmosfera, ludzi są dla siebie życzliwi i sympatyczni. Praca z osobistym rehabilitantem wiele mi pomogła i mogę jedynie żałować, że zdecydowałam się na rehabilitację w Centrum tak późno. Mimo, iż problemy z kręgosłupem mam od grubo ponad 20 lat po każdej wizycie w Synergii dowiaduję się nowych rzeczy nt swojego ciała. Naprawdę polecam.

Beniamin
2013-11-14 01:09:51


Polecam gorąco Centrum Synergia, profesjonalna grupa specjalistów, wspaniała atmosfera i pełna uwaga skupiona na pacjentach. Borykam się z problemami lewego kolana, rehabilituję się po zabiegu rekonstrukcji ACL, po pierwszych wizytach w Synergii widziałem już zaskakująco dobre efekty, z dnia na dzień czuje się dużo lepiej, wspaniałe miejsce i ludzie którzy czynią cuda!

Ania
2013-10-25 12:09:29


Synergię odwiedziłam raz, po latach nieskutecznych rehabilitacji, nie wierzyłam, że cokolwiek może pomóc, oprócz operacji wszczepienia endoprotezy... każdy dzień zaczynałam i kończyłam lekami przeciwbólowymi, a każdy krok był wyzwaniem. W tej chwili minęły dwa lata od rehabilitacji a ja nawet nie myślę o operacji, funkcjonuję zupełnie normalnie, a o lekach przeciwbólowych zapomniałam... to fantastyczni profesjonaliści i dzięki nim uwierzyłam, że rehabilitacja może być skuteczna, na pewno ich jeszcze odwiedzę...

Fundacja Wchodzę w To
2013-07-30 21:31:34


Polecamy Centrum Synergia w procesie rehabilitacji jako miejsce, w którym pomagają skutecznie i z sercem.

Marcin
2013-06-12 10:52:18


W tym roku startowałem w MTB Trophy. Pech chciał, że 2 tygodnie wcześniej stłukłem piszczel. Pojawił się krwiak i spora opuchlizna. Przez 1,5 tygodnia niewiele zmalał. Na Tophy moja noga ubarwiona została Kinesio-tapingiem. Już po 2 dniach mimo ogromne wysiłku opuchlizna i krwiak zmniejszyły się wyraźnie. Po 3 dniach rywalizacji zaczęły boleć mnie kolana. Jedno od spodu, drugie od góry. Ból uniemożliwiał swobodne chodzenie po schodach. Specjaliści z Synergii obkleili mi oba kolana na dwa zupełnie inne sposoby. Poprawa była natychmiastowa. Umożliwiło mi to również start w ostatnim dniu zmagań w górach za co bardzo serdecznie dziękuję!!

Monika
2013-05-24 15:58:03


Jestem pacjentką centrum Synergii od 2,5 m-ca, trafiłam tu z bólami w odcinku szyjnym. Z pełną odpowiedzialnością, mogę polecić to centrum każdej osobie, która ma problemy ze zdrowiem. Każdy z rehabilitantów pracujących tutaj jest odpowiedzialny i podchodzi do swojej pracy bardzo poważnie. Charakteryzuje ich pełen profesjonalizm i bardzo ważne w takich przypadkach indywidualne podejście do pacjenta.Każdy człowiek tej zgranej i profesjonalnej załogi chętnie służy pomocą i radą pacjentom w sposób często przekraczający zakres swoich obowiązków służbowych. Uśmiech mimo zmęczenia nie znika z ich twarzy a swoje serce, troskliwość i fachowość starają się równo okazywać każdemu. Naprawdę gorąco polecam. Szczególne podziękowania kieruje do Piotrka.

skok
2013-04-23 00:06:24


Jestem bardzo zadowolony z usług centrum synergia, już po 2 seriach zabiegów odzyskałem wyprost w kolanie, przy czym wcześniej nie udało mi się tego osiągnąć przez 2 miesiące rehabilitacji z NFZ. Gorąco polecam.

Maria
2013-04-21 20:45:24


Do Centrum Rehabilitacyjnego Synergia trafiłam w 2009r., jestem przypadkiem błędu lekarskiego, błędnie wykonany zabieg rekonstrukcji ACL i powikłania. Na szczęście już jest lepiej…
Wszyscy Rehabilitanci w tym miejscu to profesjonaliści, którzy udoskonalają metody rehabilitacji, by pomóc choremu. Chciałabym przede wszystkim serdecznie podziękować Joannie Tiffert, która mnie prowadzi. Jest to osoba wykonująca swój zawód z pasją. Angażuje się w pacjenta, szuka rozwiązań. Prócz doskonałych „technik rehabilitacyjnych” ma świetne podejście do pacjenta. Osoby takie jak ja potrzebują wsparcia i wiary, że będzie lepiej. I za to przede wszystkim chciałabym jej podziękować, bo mój sukces jej zawdzięczam.

Aleksandra
2013-04-11 09:26:43


Jestem pod ogromnym wrażeniem tego centrum rehabilitacji. Właśnie takiego czegoś szukałam. Spełnili każde moje oczekiwania bez zbędnych dyskusji. Bardzo mi pomogły masaże kręgosłupa, jestem bardzo wdzięczna.

ewa
2013-04-06 16:42:54


Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu,doświadczenia i kultury osobistej pracowników zatrudnionych w Centrum Rehabilitacji Synergia. Z ogromną przyjemnością polecam też zajęcia z Pilates prowadzone przez Panią Aleksandrę. Zajęcia są interesujące w tle z piękną muzyką a co najważniejsze skuteczne!!!!! Jestem na Tak.

Magda
2013-04-06 12:36:32


Chciałam podzielić się swoją opinią na temat Centrum Synergia. Trafiłam tutaj z powodu bólu w okolicach miednicy, które nasiliły się podczas ciąży. Dzięki fachowej diagnozie i terapii uniknęłam cięcia cesarskiego podczas porodu. Wiele zawdzięczam zajęciom dla pań w ciąży - przekazana wiedza pozwoliła mi na swobodniejsze wykonywanie niektórych czynności i efektywne samodzielnie ćwiczenia w domu. Kadra Centrum Synergia pomogła mi zwalczyć dolegliwości, zaopatrzyła mnie w przydatną praktyczną wiedzę, wszystko to w miłej i przyjaznej atmosferze. Na prawdę polecam i dziękuję:)

Marek
2013-04-03 10:03:41


Do Synergii trafiłem przypadkowo , dzięki koledze, ale zawsze mu za to dziękuje ponieważ to miejsce mi sporo uświadomiło. Przede wszystkim to że operacja tak jak w moim przypadku ACL (Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego) to tylko 30% tego co należy zrobić aby móc osiągnąć taką samą sprawność fizyczną jak przed operacją. To 70 % to właśnie rehabilitacja. Porządna i fachowa rehabilitacja. Jeżeli się zastanawiacie czy Centrum Synergia zapewni wam taką rehabilitacje, to ja wam odpowiadam stanowczo: „nie macie się co zastanawiać”. Pracownicy Centrum Synergia to fachowcy w swojej dziedzinie, ciągle nabywający wiedze w tym zakresie. Młodzi ambitni ludzie którym nie zależy abyście tam powrócili z tą samą kontuzją, tylko żeby was raz a porządnie wyleczyć. Tak było w moim przypadku w 9 miesiącu po rekonstrukcji ACL zagrałem pierwszy mecz na poziomie ligowym (bez stabilizatora) , dziś minęło już 2,5 roku i wszystko jest w porządku, mimo dużych obciążeń na to kolano. Tak samo też było z moim stawem skokowym. Chciałbym uświadomić wszystkim to co ja już wiem, a mianowicie o tym ze fachowa rehabilitacja to podstawa przy wszelkiego rodzaju kontuzjach. To jedyna opcja powrotu do pełni zdrowia, czego doświadczyłem na własnej skórze. A Centrum Synergia wam w tym pomoże jak nikt inny, jeszcze przy świetnej atmosferze. Polecam!

Tomek
2013-03-25 22:17:48


Można powiedzieć, że w Synergii jestem już stałym gościem. Trafiłem tam dzięki koledze. Pierwszy raz przyszedłem po pomoc po kontuzji kolana. Jakiś czas później dowiedziałem się o treningu funkcjonalnym i zacząłem znów regularnie odwiedzać Synergię. W zeszłym roku uległem wypadkowi na rowerze w wyniku którego złamałem szyjkę kości udowej i treningi funkcjonalne zamieniłem znów na rehabilitację. Od początku byłem w kontakcie z terapeutami i wspólnie ustaliliśmy plan ćwiczeń w domu, a kiedy tylko mogłem zacząć obciążać nogę zacząłem chodzić na rehabilitację. Wcześniejsze treningi oraz wiedza, którą zdobyłem dzięki terapeutom z pewnością pomogły mi w powrocie do sprawności.
W Synergii panuje świetna, bardzo luźna atmosfera. Terapeuci są dobrymi fachowcami, na bieżąco poszerzają swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach, sami również organizują szkolenia. Chętnie odpowiadają na wszystkie pytania, a czasem zadaję ich naprawdę sporo... Od kiedy zacząłem tam chodzić zmieniłem swoje podejście do ćwiczeń i mocno wkręciłem się w zagadnienia dotyczące rehabilitacji oraz treningu funkcjonalnego.
Każdy pacjent jest tam traktowany indywidualnie. Na problemy patrzy się bardzo szeroko (czasem przyczyna bólu leży w zupełnie innym miejscu niż mogłoby się nam wydawać). Jeżeli podczas rehabilitacji pojawiają się jakieś nowe problemy, terapeuci starają się na bieżąco wszystkiemu zaradzić. Z mojej strony, polecam.

Daria
2013-03-21 20:14:28


Miejsce pełne pozytywnej energii, aż chce się tam wracać! Przede wszystkim przesympatyczni ludzie, którzy potrafią pomóc i dają nadzieję, że może być lepiej. A to co najfajniejsze, to pasja z jaką to robią!
Polecam jako "ulepszona" pacjentka :)

Żaneta
2013-03-20 12:26:35


Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam trafić do Centrum Synergia. Po dosyć poważnym urazie stawu kolanowego i jego rekonstrukcji, dzięki zaangażowaniu fizjoterapeutów mogłam szybciej niż zezwalali lekarze wrócić do zawodowego uprawiania sportu. Nie tylko fachowa opieka ale również bardzo przyjazna atmosfera powodują, iż pacjent odzyskuje nadzieję na powrót do pełnej sprawności oraz podstawową wiedzę aby w przyszłości móc zadbać o swoje zdrowie.

Danuta
2013-03-18 17:34:47


Dziękuję całemu zespołowi . Jestem po wrażeniem wysokiego profesjonalizmu . Pani Monice gratuluję pomysłu na biznes - dopieszczona pacjentka .

Leszek
2013-03-17 19:18:23


nie będę oryginalny potwierdzając fachowość i przede wszystkim WIELKIE SERCE Rehabilitantów wkładane w swoją pracę. Szczególnie chciałem podziękować Pani Michalinie za postawienie "starszego pana" na nogi. Skutecznie, swoją ciężką pracą, przekonała mój kręgosłup że ma jeszcze (do nadal) funkcjonować po staremu tzn. nie przynosić bólu i zapomnieć o chirurgach. Jeszcze niedawno przejście 10 m z łózka do łazienki było dla mnie wyzwaniem na miarę ........ - można dodać według swojego uznania w skali trudności 1-10 nie mniej niż 10 -))).
Dzisiaj rower przygotowany do sezonu (kierowca trenuje nadrabiając zimowe zaległości) i do zobaczenia na BIKE MARATONACH - mój nr startowy pochodny od rocznika -) "957"
POLECAM!!!!

Renata
2012-11-12 18:47:27


Rehabilitanci z sercem, z wiedzą, z umiejętnościami.

Jan M.
2012-10-31 18:14:56


Żałuję, że niedawno trafiłem w "ręce" terapeutów Synergii, którzy pomagają prawie natychmiast i dają nadzieję na jeszcze lepsze jutro. Profesjonalizm, atmosfera, traktowanie pacjenta jako podmiot, a nie przedmiot - godne uznania. Tak trzymać !

Adam
2012-09-09 11:09:20


Serdecznie dziękuję za pomoc, szczególnie Panu Piotrowi. Przyszedłem do Synergi z powodu dyskopatii w odcinku ledźwiowym. Profesjonalne podejście do pacjenta, skuteczna pomoc. Pozdrawiam cały zespół. Adam

Anna
2012-09-06 13:49:43


Rehabilitacja mojego, powypadkowego kolana była doskonała.Pisałam o tym bezpośrednio po jej przebiegu. Minęło sporo czasu i jest ok. Pani Moniko dziękuję, dziękuję Całemu Zespołowi!!! Serdecznie pozdrawiam!

Anastasiya
2012-08-21 10:52:49


Dear, Centrum Synergia!
I'm very happy to thank you on behalf of redBike team (Russian Federation) for your work during Sudety MTB Challenge 2012! We are really sure, that achievments and results of our racers couldn't be reached without your service. We wish prosperity and wellbeing for your company and staff!
Also, we ask you to send us some photo of spesialists, who participated in massage service on Sudety MTB Challenge to put them to our reports about race on www.redbike.su. (e-mail: perlovaaa@gmail.com) We promise to send you a link for this report.

Barteez
2012-08-20 10:38:33


Trafiłam do Synergii po urazie szyi ( wypadek samochodowy).Objawy miałam niepokojące z utratami czucia w rękach. Dzięki fachowej i profesjonalnej terapii moje dolegliwości minęły. W końcu normalnie funkcjonuję, a najprostsze czynności nie sprawiają bólu.Pozdrawiam cały personel placówki,szczególnie p.Michalinę Jantos- dziękuję za wnikliwą analizę mojego przypadku,cierpliwość i ciepłe słowo!

Anna J.
2012-06-11 12:58:05


W Centrum Synergia człowiek czuje, że ktoś naprawdę interesuje się jego stanem zdrowia. Terapeuci szukają przyczyn bólu i troszczą się o podopiecznych. Z przyjemnością bywałam na zabiegach. Jeżeli tylko mój kręgosłup bardziej „zatęskni” za Synergią to bez wahania wrócę.
Szczególne podziękowania dla p. Michaliny i p. Tomka.
Miło i Profesjonalnie
POLECAM

Grazyna
2012-03-22 19:18:17


Pelen profesjonalizm, indywidualne podejscie do klienta/pacjenta :-) Polecam z pelna odpowiedzialnoscia. Rehabilitanci naprawde skupiaja sie na dobru pacjenta. Fachowa pomoc w roznych (nawet nietypowych) przypadkach. Postawili mnie na nogi i wskazali dalsza droge. Brawo, oby tak dalej.

Robert
2012-02-21 13:11:15


Trafiłem do Synergii przypadkowo.Od lat zmagam sie z kregoslupem i stawami kolanowymi.Chodzę non stop na rehabilitacje,jezdze do sanatorium kazdego roku.Ale dopiero w Synergii spotkałem sie z przypadkiem,ze fizykoterapeuta jest z pacjentem pełne 60 min i wcale mu sie nie śpieszy do zakończenia zajęć!!! Różnorodność aplikowanych ćwiczeń jest wzorcowa.Nadzór nad wykonywanymi ćwiczeniami absolutny-popełniane błedy korygowane natychmiast.Chyba takiej placówki bylo potrzeba - mnie napewno!!!!Pozdrawiam caly zespól!!!!!

Joanna
2012-01-19 20:33:49


Trafiłam do Synergii po urazie szyi ( wypadek samochodowy).Objawy miałam niepokojące z utratami czucia w rękach. Dzięki fachowej i profesjonalnej terapii moje dolegliwości minęły. W końcu normalnie funkcjonuję, a najprostsze czynności nie sprawiają bólu.Pozdrawiam cały personel placówki,szczególnie p.Michalinę Jantos- dziękuję za wnikliwą analizę mojego przypadku,cierpliwość i ciepłe słowo!

Aga
2012-01-09 10:09:54


Bez kolejek, na wysokim poziomie.
Pozdrawiam :)

Magdalena
2011-12-28 23:35:36


Gorąco polecam. Fachowa ocena stanu zdrowia, odpowiedni dobór zabiegów i ćwiczeń poprawiających sprawność fizyczną, a przede wszystkim przyjazna atmosfera i pełni energii rehabilitanci. Miło spędziłam czas i otrzymałam pomoc, której potrzebowałam.

Mariusz
2011-12-13 16:22:54


Witam trafilem do pani Moniki w stanie powiedzmy ładnie ostrego zapalenia odcinka lędzwiowego[poprostu taki ból że szok] po wczesniejszej wizycie u lekarza który zaserwował KETONAL 150 a i to nie pomagało ,i już po 5 dniach za namową pana Tomka tabletki zostały całkowicie odstawione po czym rechabilitacja trwała praktycznie tylko dwa tygodnie i jest super . Wielki słowa uznania za bardzo profesjonalne podejscie do pacjenta.Same superlatywy ja osobiscie polecam.

MAREK
2011-12-08 17:29:06


chciałbym za posrdenitwem tej stronki podziekowac rehabilitantowi p.Poloczkowi za to wszystko co czynił dla mojej mamy MARIANNY z os 1000lecia gornego ktora po jego rehabilitacji uzyskała pełna sprawnosc w poruszaniu sie ,chodzeniu po schodach itd nadmieniam ze mama jest po udarze mozgu bedac miesiac w szpiatlu w domu miała problemy wstac z krzesła , odlozyc szklanke na blat kuchenny i dzieki panu Poloczkowi odzyskała swa dawna sprawnosc.Dzisiaj bedac u niej w domu sama chciała okna myc ,zabroniłem jutro osobiscie umyje Polecam wszystkim CENTRUM SYNERGIA ktorza pragna odzyskac swa sprawnosc,POZDRAWIAM personel osrodka

Diana
2011-11-23 11:28:00


Wczoraj minął rok jak nareszcie, po wielu zmarnowanych latach, podjęłam decyzję, że naprawdę potrzebuję rehabilitacji i zaczęłam jeździć do Centrum Synergia!!! Jestem bardzo szczęśliwa, że tam trafiłam, ponieważ już dużo osiągnęłam i cały czas dochodzą jakieś nowe ruchy. To wszystko dzięki ciężkiej pracy fizjoterapeutów oraz mojej. Bez ich pomocy nie osiągnęłabym tego wszystkiego! Najbardziej uszczęśliwiają mnie te „małe rzeczy” (dla wielu osób) bo dla mnie one bardzo dużo znaczą! Ale to nie koniec! Mam jasno określony cel i uparcie dążę do jego realizacji! Wiem, że jeszcze jest dużo pracy przede mną, żeby go osiągnąć, ale jestem już coraz bliżej! Robię to dla siebie samej!
Centrum Synergia jest naprawdę jedynym miejscem, w mojej dotychczasowej rehabilitacji, gdzie za każdym razem jeżdżę pełna optymizmu i z uśmiechem na ustach! Najbardziej podoba mi się to, że fizjoterapeuci, którzy tam pracują bardzo lubią swoją pracę i podchodzą z sercem do każdego pacjenta! Dla Nich wszystko jest ważne, co się z nim dzieje, a kiedy dochodzą jakieś nowe dolegliwości to od razu się tym zajmują.
Rok temu nauczyłam się, że każde ćwiczenie mam wykonywać powoli, starannie i lepiej zrobić 5 powtórzeń mniej, ale za to dokładnie! Robienie szybko i byle jak nie przynosi efektów! A przecież to o nie właśnie chodzi!
Tak naprawdę sami musimy do wszystkiego dojrzeć psychicznie i chcieć zmian! Jak to się nam nie uda to nawet najszczersze chęci najbliższych nic nie pomogą! Wiem to z doświadczenia! Cała rodzina mówiła przez długie lata: „Diana ćwicz!” A Diana (za głupia jak na te przeżycia 16-to latka) chyba myślała, że samo przyszło to też samo przejdzie, że to jest tylko jakiś zły sen, ale niestety tak się nie da. To wymaga dużo chęci, upartości, wytrwałości oraz cierpliwości! Tak naprawdę widoczne efekty tego wszystkiego dodają!
Ciężka praca nad samą sobą zawsze się opłaca! Nie rezygnujmy ze swoich marzeń! Dążmy do ich spełnienia! Bo lepiej jest żałować, że coś się zrobiło niż żałować, że się tego nie zrobiło!

darek
2011-10-29 12:23:11


Do centrum synergi trafiłem po raz pierwszy w pazdzierniku 2008 po zabiegu rekonstrukcji ACL w Żorach , tam też odbyłem trzy rehabilitacje. Rehabilitacja w Sport Klinice była dla mnie kosztowna , a jeszcze dodatkowo musiałem dojeżdżać 60km. Na forum rehabilitacyjnym na trafiłem na Panią Monikę, była osobą bardzo aktywną , odpowiadała na pytania i każdemu starała się pomóc. Zaproponowała mi wizytę w Centrum-Synergia, już po pierwszej wizycie wiedziałem że to jest dobry wybór. Zabiegi i schemat ćwiczeń był bardzo podobny do tego z Sport Kliniki, ale mogłem ćwiczyć po 2/3h ,w Żorach rehabilitacja trwała 1,5/2h. Krótko mówiąc miałem taniej, bliżej i dłużej, w tej samej jakości .
O atmosferze panującej w Synergii , można przeczytać wcześniejszych wpisach, potwierdzam znakomita !!!!

23 września 2011, niestety skręciłem drugie kolano zrywając więzadła tym razem w lewym kolanie. Po diagnozie ortopedy , wiedziałem gdzie się udać na rehabilitacje do SYNERGII !!!
Po miesiącu mam już pełny zakres zgięcia ( pięty dotykają pośladka) w miarę stabilne kolano.
Zaczynam biegać na bieżni, chwilami zapominam o kontuzji kolana i powracam do pracy
Po zerwaniu więzadeł w 2007, dochodziłem do sprawności prze trzy miesiące (NFZ), już nie mówiąc że wykonywałem ćwiczenia których nie powinienem wykonywać (zwiększające szufladę).

Od 2008r w Synergii wiele się zmieniło, ale na plus!!!
Zwiększył się personel oraz więcej sprzętu , a z tego co słyszałem w przyszłości sale.
Co do nowych terapeutów , to widać ę ze to co robią wykonują z pasją.
Cały czas starają sipowiększać swoja wiedze, uczęszczając na szkolenia .
Pozdrowienia dla Kasi, Michaliny, Tomasza, Krzysztofa oraz jeszcze jednej dziewczyny, ale nie poznałem jej imienia.

Po powrocie do pracy na pewno będę miał mniej czasu , ale na pewno w
miarę możliwości będę uczęszczał na rehabilitacje.
Teraz oczekuje w kolejce na zabieg rekonstrukcji, po zabiegu rehabilitacje odbędę w „Centrum Synergia”.

pozdrawiam

Wojtek
2011-10-17 00:04:46


Generalnie bardzo fajna rehabilitacja! Jako częsty bywalec takich miejsc, muszę powiedzieć, że czułem się u nich bardzo swojsko i sympatycznie. terapeuci są bezpośredni i przyjacielscy, rzeczywiście widać, ze troszczą się o swoich podopiecznych. a maja ich całkiem sporo. Dzięki tej atmosferze z przyjemnością bywałem na zabiegach i muszę przyznać, ze tak się przyzwyczaiłem, że nawet trochę mi tego brak...Ale najważniejsze, ze moje kolana są w pełni sił i za dwa miesiące - witajcie ALPY!!! Wracam na narciarskie trasy a moje więzadełka maja sie całkiem dobrze:))

Jacek z Katowic
2011-05-30 23:47:50


Fachowo, bez kolejek, przyjazna atmosfera. Same plusy. I co najważniejsze - postawili mnie na nogi i to dosłownie - głupia kontuzja kolana ciągnęła się miesiącami i wreszcie mam spokój. Powoli wracam do moich małych przyjemności czyli gry w tenisa. Dzięki i pozdrawiam:))

Dawid i Tata
2011-03-02 19:19:04


Witam, polecam wszystkim oczekującym kompleksowej opieki i zwyczajnego uśmiechu . Mój syn po naprawdę skomplikowanym złamaniu potrzebował naprawdę solidnej opieki i taką właśnie otrzymał . Dosłownie dzień po dniu obserwowałem jak ogromne ma to znaczenie . Mieliśmy ogromne szczęście że tu trafiliśmy . Dzisiaj mój syn już nie pamięta że wogóle miał jakis uraz dzięki Wam . Ogromne dzięki . Serdecznie pozdrawiamy Dawid i Tata . I jeszcze jedno - dziecko pomimo naprawdę solidnych ćwiczeń jeździ na rehabilitację z przyjemnością - można chcieć czegoś jeszcze ??

karmi
2011-02-17 12:07:00


Swoją opinię wpisuję po prawie roku od zakończenia fizjoterapii. Teraz mam pewność, że Moje kolana są "naprawione" jak należy, a trzymanie się zaleceń Moniki i jej ekipy daje świetnie rezultaty. Polecam Synergię, są skuteczni, a przy okazji to bardzo sympatyczni ludzie.

Dawid
2011-01-08 00:44:44


Dołączam się do pozytywnych opinii o Centrum Synergia. Rehabilitacja - co najważniejsze - skuteczna, w miłym gronie, bez pośpiechu i dokładnie. POLECAM i pozdrawiam !

Krzysiek
2011-01-07 00:56:58


Polecam wszystkim ten ośrodek. Pełen profesjonalizm, miła atmosfera, ceny adekwatne do poziomu usług. Z kregosłupowcami dają rade:))
Pozdrawiam Krzysiek "biurowiec"

mati
2011-01-05 18:13:10


Bardzo fajna strona internetowa,dla mnie jako terapeuty wazne ze takie centrum ma własne propozycje skutecznych programów usprawniania kolana czy biodra i mozna je porównac z własnymi.gratulacje

Alek
2010-10-19 00:37:08


Podoba mi się w Synergii to, ze terapeuci szukają przyczyn dolegliwości. Nawet jeżeli są one dla laika tak odległe. Mnie bolały kolana a okazało się, że główny problem tkwił w ograniczeniach bioder. Sam nigdy bym na to nie wpadł. Przykro stwierdzić ale ortopedzi, których odwiedzałem w ostatnich dwóch latach również... Zamiast zatruwać się lekami zacząłem uważniej przyglądać się swojemu ciału. Rozciągnąłem to co było za sztywne, wzmocniłem słabsze elementy. Czuję się zdrowszy i młodszy o 10lat!
Dziękuję ekipie Centrum za zaangażowanie i zbudowanie wiary, ze mimo wszystko warto powalczyć i mimo, że sukces nie jest łatwy do osiągnięcia - trzeba próbować.
Reasumując - polecam Centrum Synergia tym wszystkim, którzy stracili już nadzieję na radość z życia i uprawiania ulubionych sportów!

Joanna
2010-09-18 22:56:25


Profesjonalna, nowoczesna rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego kolana. Nikt za Was tego nie zrobi, czyli konsekwencja w programie rehabilitacji po urazie jest podstawą sukcesu. Sama mam wykształcenie w tym kierunku, więc krytycznie patrzyłam na to co mnie spotkało w Synergii - a była to fachowa i znająca się na rzeczy ekipa. Pozdrawiam.

Zbyszek Latos
2010-08-03 10:03:02


Witam

Miałem uporczywe bóle kregosłupa na wysokości łopatek. W niedługim czasie ból objął równiez klatkę piersiową. Po 10 zabiegach (masaż, prądy Tensa, Laseroterapia oraz cwiczenia rozciągające) bóle ustąpiły. Jestem bardzo zadowolony z zaoferowanej pomocy, która była znacznie poszerzona niż zalecenia lekarza. Bardzo dobra atmosfera oraz praktyczne podejście do problemu, sprawiają że chciało by sie tam wrócić :-). Na razie jednak nic mnie nie boli :-).

Pozdrawiam
Zbyszek

Sandra
2010-08-02 23:45:53


Dziękuje bardzo wszystkim terapeutom Centrum Synergia - przywróciliście mi radość życia! Byłam już w totalnym dołku, każdy ruch sprawiał mi ból. Teraz juz wiem jak z tym walczyć na co dzień, dzielnie pracuje nad poprzecznym brzucha - niby nic, głupie napinanie a jakże skuteczne w rzeczywistości!Polecam gorąco Centrum synergia tym wszystkim, którzy myślą,że ich dolegliwości będą wieczne! Pozdrowienia Paweł!
Sandra

Karolina O.
2010-05-05 01:02:28


Od wielu miesięcy zmagałam sie z uporczywymi bólami kolan. Lekarze wciąż zapisywali nowe leki na wzmocnienie chrząstki stawowej. Nie mogli pojąć skąd u tak młodej osoby (mam 21lat) takie dolegliwości. dużo szukałam w internecie informacji o sposobach leczenia kolan i możliwych przyczynach bólu. Trafiłam do Synergii. Po dokładnym przebadaniu terapeuci uświadomili mi, ze mam zbyt wysoko ustawione rzepki i za bardzo ustawione w bok. Boczne przyparcie rzepek. Zaczęli mi rozciągać troczki (takie pasma po boku kolan), nauczyli prawidłowo wykonywać stretching. Do tego taka śmieszna stymulacja prądem żeby wzmocnić najbardziej przyśrodkową głowę mięśnia czworogłowego. Nie był to proces krótki - spędziłam w Centrum Synergia wiele czasu ale warto było. Teraz znowu jeżdżę na rowerze, biegam. Czasem coś poboli ale wiem juz jak sobie z tym poradzić. Moje kolana sa o wiele luźniejsze, nie bolą i wreszcie mogę sie cieszyć życiem! Gorąco polecam ten ośrodek bo wiem, że gdzie indziej niewiele można uzyskać...
Kala

Paweł W.
2010-03-30 17:51:54


Zerwałem więzadło podczas gry w piłkę. Jestem już 6 miesięcy po rekonstrukcji ACL.
Polecam Centrum Synergia wszystkim. Jestem zadowolony z moich wizyt. Moje kolano ma się co raz lepiej. Na pewno duża w tym jest zasługa rehabilitacji w Synergii. Jeszcze wiele pracy nad kolanem, ale już jest "wypróbowane". Wiosna 2010 będzie na sportowo :)
Terapeuci potrafią dać wycisk, ale wszystko jest pod kontrolą. Opieka i wiedza terapetów na wysokim poziomie. Od razu wiedziałem, że trafiłem w dobre ręce. Wiedziałem, że temat kolana i ACL jest w tym ośrodku dobrze znany.
Pozdrawiam i dziękuje.

Saba
2010-03-05 08:53:17


Jestem osoba po trzykrotnej operacji kregosłupa z powodu dyskopati i bliznowca. Lekarze generalnie odmówili mi juz pomocy , są bezradni ! Jednyną osobą ktora zawsze służy fachowa pomoca jest P.Monika , metody które stosuje są rewelacyjne i bez konkurecyjne w stosunku do innnych gabinteów rehabilitacji . Jest to osoba która zawsze znajdzie rozwiązanie , bardzo zaangażowana dla każdego pacjenta . Zawsze znajdzie sposób , metody rehabilitacji które wyprowadza pacjenta na tzw: prostą !!!! polecam SINERGIĘ" jako NAJLEPSZY OŚRODEK REHABILITACJI !!!!!

dawidb119
2010-02-26 23:25:31


Ja z kolei od kilku (7-8 a mam 23)lat mam problemy z plecami i prawą nogą. Otóż prawa strona pleców jest słabsza przez co nie utrzymuję należytej równowagi a i komfort chodzenia jest bardzo niski. Mam szczupłe nogi i kuleje

Basia A.
2010-02-02 16:10:56


Jestem po drugiej artroskopii kolana i bez wahania przyszłam na rehabilitację do "Synergii" , ponieważ po pierwszym zabiegu tylko terapeuci "Synergii" postawili mnie na nogi. Drugi zabieg miałam przeprowadzony przez dr. Chomickiego-Bindasa , którego mogę gorąco polecić. Już tydzień po zabiegu trafiłam na rehabilitację , dlatego powrót do sprawności był bardzo szybki. Wielkie podziękowanie dla p. Moniki za pełen profesjonalizm , indywidualne podejście do pacjenta i troskę. Rehabilitację w "Synergii" polecam każdemu , kto ma problemy ze sprawnością ruchową , bo tam wiedzą jak ją odzyskać. Jeszcze raz bardzo dziękuję i serdecznie polecam.

Anna
2010-01-19 17:47:27


Bardzo, bardzo dziękuję !!!
Podczas jednej z wycieczek rowerowych zdarzyła mi się fatalna wywrotka. Skutek : skręcone kolano . Założono mi szynę gipsową. Po 2 tygodniach unieruchomienia , podczas ponownej wizyty u lekarza usłyszałam,że teraz wszystko zależy od tego, czy trafię do dobrego rehabilitanta. Miałam szczęście . Wyszukałam Synergię i intuicja mnie nie zawiodła. Moje kolano zostało zrehabilitowane tak , że pomimo (niestety ) naderwanych przednich więzadeł, poruszam się prawie tak samo jak przed wypadkiem. Uzyskałam porady ,jak dbać o kolano "na codzień". Jestem wdzięczna Pani Monice i jej współpracownikom ,za to ,że "usprawnili" mnie , dodali odwagi i nadziei.
Wszystkim chorym kolanom polecam Centrum Synergia w Chorzowie

Maciek
2010-01-18 13:40:21


Szczerze polecam!

Ale od początku..
Jestem po zabiegu rekonstrukcji ACL w Żorach. Rehabilitacje zacząłem od takiej, którą umożliwia NFZ. Chodziłem na ćwiczenia na podstawie skierowania od lekarza ogólnego, w miedzy czasie zapisałem się do poradni rehabilitacyjnej NFZ. Po odczekaniu ponad miesiąca udałem się na wizytę w poradni rehabilitacyjnej, gdzie "lekarz rehabilitacji" powiedział, że z kolanem bardzo źle, że będą problemy z pełnym zakresem ruchu, że kolano nie nadaje się póki co do ćwiczeń - zalecił odciążenie nogi a nawet chodzenie o kulach gdy spadnie śnieg (prawie 3 miesiące po zabiegu), jako zabiegi przepisał tylko zginanie kolana w podwieszeniu... Wystraszony pojechałem na poradę rehabilitacyjną do Żor, wzięli mnie na sale i po porządnym wycisku, już następnego dnia zniknął problem ze schodzeniem po schodach...
Wniosek - tylko porządna, fachowa, profesjonalna rehabilitacja.
Rozwiązanie - Synergia!
Profesjonalnie wyposażona sala, profesjonalne podejście do każdego pacjenta, miła atmosfera. Efekty widać gołym okiem, aż chce się wracać. Po kilku wizytach znacznie poprawił mi się zakres ruchu (prawie pełny) i ruchomość rzepki, ewidentne wzmocnienie mięśni i większa pewność ruchu. Następnego dnia po ćwiczeniach zakwasy są prawie wszędzie, nie tylko na nodze ;)

Niestety nawet części tych efektów nie udało mi się osiągnąć przez ponad miesiąc rehabilitacji w placówce NFZ... Taka rzeczywistość.

Jednym słowem polecam i sam kontynuuje usprawnianie :)

Klaudia
2010-01-12 00:29:58


Nie jestem znawcą tematu rehabilitacja - do tej pory nie musiałam z niej korzystać. Ale pewnego feralnego dnia stało się - tak mnie "siekło" w kręgosłupie, ze nie mogłam rano wstać z łózka... Oczywiście zaraz usiadłam do kompa i poczytałam o wszystkich możliwych przyczynach mojej niedyspozycji. Wyglądało groźnie...Na rehabilitacja.pl poczytałam trochę wpisów p. Moniki. Wydała mi sie osoba kompetentną i wiedzącą co mówi. Zadzwoni8łam i umówiłam się na wizytę. Wymaglowała mnie niemiłosiernie, nawet nastraszyła, że mogę sie poczuc gorzej. Chciałam uciekać! Ale ku mojej radości zły scenariusz sie nie zrealizował. rani mogłam już wstać, normalnie skorzystać z toalety. To było coś. Uwierzyłam, zaufałam. Teraz (po serii zabiegów) moge powiedzieć, że wiem co to kręgosłup, dyskopatia, ćwiczenia stabilizacyjne. Kupiłam sobie ten śmieszny beret i codziennie wysiaduję na nim jakieś dwie godzinki. Znajomi sie uśmiechają ale oni nie przeżyli tego co ja. Polecam wszystkim Synergię, bo na prawdę potrafią tam pomóc:))

Asia
2009-11-24 11:40:06


Witam!
Jak dla mnie REWELACJA !
Super przemiła i kompetentna kadra , świetnie wyposażona sala .Po dziesięciu zabiegach odczułam znaczną poprawę i chcę jeszcze!!!!! :)))
Polecam wszystkim
Pozdrawiam
Asia

tomasz grzybek
2009-10-07 18:45:43


Przed wizytą w Centrum Synergii miałem spory problem z prawą nogą, mianowicie od mniej więcej roku codziennie strasznie mnie bolała, czasem do tego stopnia, że nie mogłem przez ten ból zasnąć. Byłem z tym problemem u dwóch ortopedów, chirurga naczyniowego i neurologa i nikt nie wiedział jak mi pomóc. Pierwszy ortopeda zalecił mi noszenie żelowych wkładek do butów, a drugi gimnastykę. Obie rady, jak łatwo się domyślić, niewiele mi pomogły. Do wizyty w Centrum namówił mnie dobry znajomy. Z początku nie bardzo wierzyłem w to, że masaże i zalecane ćwiczenia rehabilitacyjne (jak się okazało później- godzinne męczarnie- bo nie jestem zbytnio wysportowany) pomogą, ale skuszony naprawdę bardzo przyzwoitą ceną, dałem się namówić na tygodniową terapię, którą potem przedłużyłem na kolejny tydzień. I nie żałuję tej decyzji, bo dzięki prawdziwemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi Pani Moniki oraz pozostałych pracujących tam rehabilitantów w końcu doszedłem do siebie i mogę normalnie funkcjonować. Z tego powodu każdemu szczerze polecam skorzystanie z pomocy Centrum Synergi.

Marekk
2009-10-06 11:30:41


Moja kontuzja związana jest z siatkówką - nadwyrężyłem bark w trakcie agresywnych serwów. Na meczu coś strzeliło, piekielnie zabolało ale zacisnąłem zęby i grałem do końca. po meczu wysmarowałem się naproxenem i miałem nadzieję, że będzie dobrze (jak to zazwyczaj bywało). Ale niestety dobrze nie było... Rano wstałem z jeszcze wiekszym bólem, miałem problem utrzymać kierownicę w samochodzie. Oczywiście udałem się do ortopedy, ten skierował mnie na usg. Okazało się, ze naderwałem stożek rotatorów (???). Zalecono mi leki przeciwbólowe, dostałem również serię zastrzyków i przez 4 tygodnie łazikowałem w takiej śmiesznej szynie. I byłem pewny, ze po tym okresie ręka wróci do pełnej sprawnosci. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało sie, ze nie jestem w stanie samodzielnie podnieść ręki do góry a co dopiero mysleć o siatkówce! Znajomy lekarz sportowy Polonii Bytom (dr Glogasa) polecił mi Centrum Synergia, powiedział, ze zna ten osrodek, wysyła tam wielu sportowców i ma do nich zaufanie. Nie pomylił sie. Moja rehabilitacja trwała 3 miesiące i dała 100% sukcesu. Początkowo bolało, ale rozluźniające masaże, prądowe "mróweczki" powoli znosiły ból. I oczywiscie ćwiczenia, mnóstwo ćwiczeń. Na masterze, beretach, piłkach, nawet na koniec trampoline zaliczyłem:)) Dużo dały mi również kinesio tapy, do dzisiaj profilaktycznie się obklejam, bo czuję, ze z nimi moja reka jest pewniejsza i nie obawiam się ponownej kontuzji. Reasumując rehabilitacja w Centrum Synergia jest bardzo profesjonalna, atmosfera ciepła i sympatyczna, człowiek czuje, ze ktoś na prawdę interesuje sie jego stanem. Gorąco polecam!
Pozdrowienia Pani Moniko:))

Jacek
2009-10-06 11:20:28


Trafiłem do ośrodka mając problemy z kręgosłupem - dyskopatia w dolnym odcinku, ból w odcinku piersiowym i szyjnym. Po rozmowie z panią Moniką zdecydowałem się na cykl 10 kompleksowych zabiegów. I była to bardzo dobra decyzja.
Ośrodek jest nowocześnie wyposażony, personel bardzo miły i pomocny. Cierpliwie odpowiada ma pytania i z uśmiechem na twarzy znosi różne humory pacjentów ;-)
Efekty leczenia są dobre - pozbyłem się bolesności w dwóch odcinkach kręgosłupa, dyskopatia doskwiera dużo mniej. Poznałem też komplet ćwiczeń i zaleceń dla mojego schorzenia.
Mogę z czystym sumieniem polecić ten ośrodek - stosunek jakości do ceny bardzo dobry, poziom usług również, miła atmosfera i chęć niesienia pomocy pacjentom to chyba największe plusy. Polecam.

zawodniczki RUCH-u Chorzow
2009-09-05 12:31:28


Serdeczne podziekowania,

Dzięki uprzejmości Centrum Synergia możliwy jest dalszy rozwój klubu sportowego Ruch Chorzów.Idea poszerzania swoich umiejętności jest bardzo ważna w naszej dyscyplinie i co najważniejsze prowadzi do kolejnych sukcesów sportowych.
Piłkarki ręczne są narażone na częste kontuzje.Brak odpowiedniej wiedzy i sprzętów nie pomagają w szybkim i skutecznym powrocie do zdrowia. Niedoleczone kontuzje prowadzą do kolejnych dużo poważniejszych urazów.
Dzisiaj wiemy, że aby uprawiać sport na najwyższym poziomie potrzebni są tacy ludzie jak Pani Monika Tiffert. Dzięki Jej wiedzy, umiejętności najgorsza kontuzja nie jest straszna.Każdy przypadek dla Pni Moniki to wyzwanie. Wkłada w to serce i dusze.
Wyrażamy szczególne podziękowania dla Pani Moniki w wiarę w przyszłość i napełnianie nas optymizmem. Wiele zawodniczek uwierzyło w swoje siły i możliwości mimo poważnych urazów.
Chciałybyśmy za to wszystko serdecznie podziękować. Pomoc, którą Państwo nam zaoferowali jest BEZCENNA.Dzięki Wam możemy nie tylko się leczyć, ale również zapobiegać poważnym kontuzjom. Wiele zawodniczek koryguje błedy dzięki wiedzy nabytej w Synergii.

Cieszymy się, że kolejny sezon jesteśmy pod SKRZYDŁAMI SYNERGII!!!!!!!!

natalia z dziewczynami

Kasia R.
2009-09-05 00:11:42


Moja historia jest długa i skomplikowana... Najpierw zaczęły się bóle w kolnie przy schodzeniu ze schodów, potem zaczęło boleć drugie,nie mogłam biegać, przestałam chodzić na WF - tak zalecił lekarz. Dostałam kilka blokad ale one dawały ulgę tylko na krótki czas. w końcu zaczęłam interesować sie specjalistycznymi placówkami w zakresie leczenia problemów z kolanami. Trafiłam do Żor. Tam dr Jędrysik stwierdził boczne przyparcie rzepek, powiedział, ze konieczny jet zabieg operacyjny... Oczywiście poczekałam 8 miesięcy - z funduszu i zrobili mi najpierw prawe kolano, potem lewe. Na rehabilitacje chodziłam do państwowego osrodka w Bytomiu - rower, ta nieszczęsna klatka, pole magnetyczne i krioterapia. po 2 seriach po 10 bolało jeszcze bardziej, pomyślałam, ze rehabilitacja mi nie służy i dałam sobie spokój na 2 miesiące. kolana miałam cały czas lekko opuchnięte, uda chude i słabe, po schodach chodziłam jak kaleka, musiałam cały czas trzymać się poręczy...(mam 19 lat). Zaczęłam szukać w necie wszystkiego o kolanach. dotarłam do informacji o Carolina Medical Center w Warszawie. pojechałam tam. I warto było. Dowiedziałam się, ze cierpię na RSD czyli odruchową dystrofię współczulną. Brzmi strasznie i rownie strasznie boli...Lekarz (dr Adamczyk) zalecił mi rehabilitacje ale powiedział od razu, ze nie wszyscy znaja sie na takiej rehabilitacji. Kiedy powiedziałam, że jestem z Bytomia, sprawdził, ze mają w bazie danych Centrum Synergia jako osrodek współpracujacy. No i tak trafiłam w ramiona P. Moniki (mojego Anioła:)). Przez 5 miesiecy regularnie ćwiczyłam wszystko co mi zadawała, brałam prądy, byłam masowana, naciągana, trzesłam sie jak galareta na Masterze i beretach. Ale teraz znowu biegam!!! Czasem coś mi chrupnie, przeskoczy ale ten straszny ból odszedł w zapomnienie, jestem zdrowa! Dlatego polecam ten osrodek innym, bo na prawdę znają sie na swojej robocie, nie szczędzą wysiłku, zeby pomóc.
Ja jestem juz zdrowa, życzę tego samego wszystkim! Dziękuję!
Kaśka

badd28
2009-08-10 11:33:59


Centrum Synergia to jest to! Wyrehabilitowali moje kolanko na medal! Z radością oświadczam, że po 8 miesiącach walki o odbudowanie mięśnia i propriorecepcji, mój nowy acl spisuje wyśmienicie! Coś mi tam jeszcze chrupie i przeskakuje ale p.Monika mówi, ze to ok. Na razie się nie myliła, więc jej wierzę!
Reasumując - jeśli rekonstrukcja to najlepiej w Żorach, jeśli rehabilitacja - na pewno w Centrum Synergia!

Czarek
2009-06-15 23:19:16


Gorąco polecam, nie wiem co byłoby z moja kostką, gdybym nie spotkał tych ludzi! Po 6 tygodniach gipsu i 4 tyg. w ortezie noga była czerwono-sina, obrzęknięta, skora cienka i dziwnie mokra. Zalecona rehabilitacja w państwowym ośrodku nie dawała szans na poprawę. Mój strach o dalszą przyszłość (mam 23 lata!), rósł z każdym dniem! Nie chodzi już o motor (to moja pasja i przyczyna całej historii), ale o codzienne funkcjonowanie w pracy, domu, z rodziną.
Jestem już po 4 miesiącach rehabilitacji, mogę powiedzieć, ze na finiszu. Przeszedłem swoje ale kostka wygląda jak w drugiej nodze, mięśnie są silne, nie kuleje, właściwie mogę nawet lekko truchtać. A myślałem, ze to już koniec... Osobiście gorąco polecam wszystkim, którzy stracili już nadzieje, że będą zdrowi i sprawni. Mnie pomogli!
DZIĘKUJE!!!

Seba z Chorzowa
2009-06-10 00:35:24


Na początek powiem, że wściekły jestem na cały ten system! Od 10 lat płacę składki na tzw "ubezpieczenie zdrowotne" a jak sam znalazłem się w potrzebie "zdrowotnej" to istna kiła! Lubie biegacz, wyżyć się z kumplami, no i zachciało mi sie wystartować w takich tam zakładowych zawodach halówki. niby nic, ale ambicje rosną... I oczywiscie ostry faul, trach i po więzadłach. Było to dokładnie rok i 2 miesiace temu. Od znajomych wyniuchałem, ze najlepiej acl robią w Żorach. Ale z Funduszu oczywiście kolejka. Całe 9 miechów czekania. Ale co mi tam, jak ma być najlepiej to poczekam... No i potem zaczęła się zabawa. Wiadomo, po takim zabiegu trzeba się rehabilitować, coś niecoś w necie poczytałem. I co sie okazuje? Nie ma gdzie! Jasne, doktórka przepisała poradnie rehabilitacyjną, poszedłem, spróbowałem. powiem szczerze, ku przestrodze - w Chorzowie na Zjednoczenia. W piwnicy mnie przyjęła panienka, wsadziła na rozwalający się rowerek i kazała pedałować. Moja noga jak bania, boli jak nie wiem co a ona, ze wszystko ok i mam dalej pruć do przodu. Po 6 takich wizytach zwątpiłem w system, wszystko...Naczytałem się w necie o tym jak ważna jest rehabilitacja , o konkretnych ćwiczeniach a w rzeczywistości stary rower i ból. Mimo sporej niechęci do płacenia za coś podwójnie - w końcu składki lecą - zacząłem sznupac info o prywatnych gabinetach. I tak trafiłem do Centrum Synergia. Ja pierdzie..., chciało się powiedzieć! Zupełnie inna bajka! Ci ludzie wiedzą co robią, maja wypasiony sprzęt i doświadczenie z takimi kolesiami jak ja. Ćwiczę już u nich 5 miesięcy, prawie kończę - jeszcze lekkie doszlifowanie formy przez jakieś 2 miesiące. Efekt? Znowu biegam, skaczę, "szaleję" na rowerze. Jedno mogę powiedzieć - gorąco polecam, wszystko jest ok - sprzęt, wiedza, doświadczenie, pomysły, fajna atmosfera. Trochę wybuliłem ale nie żałuje, jedynie tych cholernych składek, za które nic nie mam!!!

Marianna karolczyk
2009-06-03 00:00:48


Dziękuje!
Serdecznie dziękuje Pani Monice i Panu Pawłowi za wspaniałe podejście i pełen profesjonalizm! Gdyby nie Wy, cierpiałabym dalej z moimi opornymi kolanami!! Teraz jest już dużo luźniej, mogę swobodnie wykonywać czynności dnia codziennego, kucnięcie przestało graniczyć z cudem. tylko Wy wiecie, co razem przeszliśmy, jeszcze raz wielkie dzięki!!!

Karolina W. Katowice
2009-05-11 20:48:28


Chciałabym serdecznie podziękować Wam -terapeutom Centrum Synergia za poświęcony czas i energie w moje usprawnianie! Rekonstrukcja ACL to dla was chleb powszednie ale dla mnie to był prawdziwy poligon. Nie przywykłam do takiej ilości ćwiczeń i zabiegów, teraz wiem co to znaczy dobra rehabilitacja. Będę Was wszędzie polecać:))

Kazimierz Domagalik Katowice
2009-04-28 23:41:03


Witam!
Trafiłem do Centrum Synergia z polecenia znajomej, która była na wykładzie Uniwersytetu Każdego Wieku przeprowadzonym przez P. Monikę Tiffert odnośnie schorzeń kręgosłupa. Jako już niemłody człowiek, borykam się z problemami bólowymi od dłuższego czasu, często korzystałem z zabiegów w poradniach rehabilitacyjnych, Owszem, trochę to pomagało, ale teraz dopiero wiem, co człowiek może dać drugiemu człowiekowi. Nie liczą się "jakieś" przypadkowe zabiegi ale ukierunkowane, systematyczne, mądre leczenie. Jestem pacjentem Centrum Synergia już drugi miesiąc ale cały czas widzę postępy. Zmieniam również niektóre moje nawyki, które powodowały nasilenie dolegliwości. Teraz jestem mądrzejszy. Dziękuję i polecam to miejsce osobom, które chcą pracować nad zmiana swojego życia na lepsze.

Achilles
2009-04-02 23:08:36


W lutym zerwałem całkowicie ścięgno Achillesa. Ból przeokrutny, nikomu nie polecam...Potem lekarze, szyna gipsowa, operacyjne zaszycie, szyna na doleczenie. Bałem się cokolwiek ruszyć, żeby się nie zerwało jeszcze raz...Ale zaczęło mnie niepokoić znaczne ograniczenie ruchomości kostki. Cos mi ją całkowicie przyblokowało. Nie powiem, trochę sie wystraszyłem, zacząłem przeszukiwać fora o rehabilitacji i trafiłem na rehabilitacja.pl. Sporo udzielała się tam p. Monika Tiffert. Napisałem do niej co mam dalej robić. I tak się zaczęła nasza wspólna zabawa, która trwa do dnia dzisiejszego. Najpierw laser, potem ultradźwięki z jakaś maścią ( nie pamiętam jaką ale fajnie pachnie miętą) potem SAMA PRZYJEMNOŚĆ czyli DŁUUGI MASAŻYK, rozciąganie (trochę mniej przyjemne) no i do roboty. Męczę sie na kolorowych "beretach", do ręki dali mi juz taki długi drąg - podobno to dla zaawansowanych (hi, hi), potem drabinki, stretching i...mnóstwo innych ciekawostek. Generalnie jestem padnięty jak po prawdziwym treningu, pot mi oczy zalewa...Ale widzę jak każdego dnia łatwiej przychodzi mi ruszyć stopą, jak powoli rysują się mięśnie na łydce. Jeśli ktoś nie boi się wycisku - polecam Centrum Synergia, bo w tym ośrodku na prawdę solidnie się pracuje z pacjentem!

Inka
2009-03-14 15:29:03


Jestem weteranem i częstum bywalcem różnych zakładów i gabinetów rehabilitacji od 15 lat / RZS /.Z całą wiarygodnością więc stwierdzam , że rehabilitacja w Synergii jest b. profesjonalna i efektywna. Terapia tutaj uwzględnia indywidualne potrzeby pacjenta a personel pod czujnym okiem p. Moniki Tiffert jest fachowy,milyco wpływa pozytywnie i mobilizująco naefekt terapeutyczny. W 3 tyg. po arthroskopii moje kolano poczuło się znacznie lepiej i po przymusowej przerwie wrócę tu na zabiegi.Polecam"Potrzebującym" Pani Moniko "tak trzymać"!

Katarzyna
2009-02-19 23:25:26


Jestem po zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Zabieg miałam wykonany w Sport Klinice w Żorach. Miałam trochę komplikacji, spuchnięte kolano, podobno wysięk. Dr Noga najpierw zrobił mi dwie punkcje, potem kazał rehabilitować. Korzystałam z zabiegów refundowanych przez NFZ. Noga coraz bardziej puchła i mój strach o jej stan posnął. Kazali mi ćwiczyć na takich sznureczkach w jakiejś klatce i mocno mrozili - zabieg nazywał się krioterapia. Czułam, ze coś jest nie tak...Zaczęłam szukać innych rozwiązań. Znajomy polecił mi Centrum Synergia w Chorzowie. Jako, ze nie jest to miejsce zbyt odległe od mojego zamieszkania (Orzesze) - postanowiłam spróbować. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Zupełnie inne podejście, czuję, że ci ludzie wiedzą co mi jest, że rozumieją mój strach i obawy. Powoli dochodzę do normalności, już nie panikuje widząc spuchnięte kolano, rozumiem, że tak też może być. Dziękuję pani Moniko - wiem, że to tylko słowa, ale na prawdę jestem wdzięczna za Pani podejście i zrozumienie moich obaw!!!

Karol L.
2009-02-15 20:55:22


Trafiłem do Centrum Synergia dzięki poleceniu dr Chomickiego - Bindasa - naprawdę profesjonalisty w dziedzinie leczenia urazów u sportowców. Od dłuższego czasu bolały mnie oba kolana po treningu biegowym. Chodziłem do różnych ortopedów ale dostawałem tylko leki przeciwbólowe, propozycje blokad (a tych nie chciałem za żadną cenę!), raz nawet chcieli wsadzić mi nogę do gipsu! dopiero dr Chomicki-Bindas stwierdził, ze moja przypadłość wiąże się z zaburzeniem osi kończyny (płaskostopie, koślawość kolan). Zalecił mi rehabilitacje w profesjonalnym ośrodku. Jako, że jestem z Gliwic, najbliżej mi było do Centrum Synergia. Ćwiczę już czwarty miesiąc ale efekty przerosły moje oczekiwania! Początkowo rehabilitowałem się 3xtygodniowo, teraz już tylko raz. Resztę ćwiczę w domu (piłki, berety, taśmy). Nic mnie już nie boli, nie chrupie i nie przeskakuje. Biegam jeszcze na pół gwizdka ale biegam, a w kolanie nie pokazuje się ślad wysięku (kiedyś zawsze tak się kończyły moje treningi...). Bardzo dziękuje p. Monice za wspaniałe podejście i mądre decyzje!

Marzena
2009-02-15 19:57:11


Jestem po artroskopii pięty Haglunda. Problem, choć wydaje się mały, utrudniał mi życie. To był już drugi zabieg. Po pierwszym zabiegu zabrakło odpowiedniej rehabilitacji, czego skutki odczuwałam przez kolejne 3 lata. Tym razem trafiłam do „Synergii”. Szybko odzyskałam pełny zakres ruchu stopy, a ból związany z konsekwencjami zaszłości i samych zabiegów, jakimi są pooperacyjne podskórne blizny, systematycznie maleje. Dziękuję pracownikom „Synergii” za profesjonalne podejście do problemu i bardzo miłą atmosferę. Ci, którzy szukają dobrej rehabilitacji ale również porady i indywidualnej analizy swego przypadku, znajdą ją na pewno w „Synergii”. Panie Jacku, Pani Marzeno, bardzo dziękuję!

Basia A.
2009-01-15 21:50:29


Witam.
Do "Synergii" trafiłam kilka miesięcy po artroskopi kolana. W tym czasie zaliczyłam różne rehabilitacje, jednak mój stan nie ulegał znaczącej poprawie. Dopiero w "Synergii" przekonałam się jak wygląda profesjonalna rehabilitacja. Postępy jakie robiłam dodawały mi wiary, że będzie dobrze. Już po kilku wizytach zaczęłam normalnie schodzić ze schodów co wcześniej było niemożliwe. Kilkutygodniowa rehabilitacja dała zaskakujące efekty, dlatego też bardzo Wam dziękuje za pracę nad moimi kolanami. Serdeczne podziękwanie dla Pani Moniki za okazane zrozumienie, troskę i cierpliwość. Centrum "Synergia" mogę polecić każdemu kto potrzebuje profesjonalnej rehabilitacji. Pani Moniko jeszcze raz bardzo dziękuję za fachową pomoc.

Mateuszek
2009-01-07 01:14:00


Witam,
Na konsultacje do Synergii przyjechalem az z Wroclawia. Jestem zdumiony wiedza Pani Moniki. Przeszedlem drugi zabieg rekonstrukcji ACL i nikt nie umial mi pomoc. Dopiero w Synergii otrzymalem kompleksowa porade. Najserdeczniej polecam ten osrodek wszystkim pacjentom po urazach traumatologicznych, a przede wszystkim po rekonstrukcjach wiezadla krzyzowego przedniego. Nie naleze do bogatych, ale smiem twierdzic ze warto zainwestowac w siebie. Wszak cialo mamy tylko jedno.

Ryszard Poznański
2009-01-07 01:13:05


Witam!
Chciałbym serdecznie podziękować terapeutom Centrum Synergia za okazana mi pomoc. Moja choroba była dla mnie totalnym zaskoczeniem i szokiem. W wieku 40 lat przeszedłem udar mózgu. Kiedy do mnie dotarła ta świadomość byłem totalnie zdruzgotany! Cała prawa strona mojego ciała przestała funkcjonować... Dzisiaj, po 4 miesiącach rehabilitacji chodzę, potrafię powoli pisać, rodzina twierdzi, że wyglądam "normalnie". Dla mnie to jeszcze za mało i nadal pracuję ale gdyby nie pomoc specjalistów z Synergii, mój stan byłby opłakany! Gorąco polecam ten ośrodek bo nie spotkałem się do tej pory z ludźmi tak życzliwymi i mądrymi zarazem. Ich terapia męcząca i czasami bolesna przyniosła mi w rezultacie ogromna pomoc. Jestem na prawdę wdzięczny!

Tadeusz
2008-12-14 02:10:05


Witam. Jestem osobą która bardzo długo leczy się na kręgosłup . Chirurgie urazowe odwiedzałem bardzo często ,ale tylko to samo ,tabletki przeciw bólowe, szczepionki przeciw bólowe, blokady ,efekty znikome . Przed operacją uciekłem 3 razy ,dzięki gabinetom rehabilitacyjnym takim jak Centrum Synergia. Pełen profesjonalizm Pani Monika i jej ekipa. Mają serce i robią to profesjonalnie na konkretnym sprzęcie i wiedzą jak ludziom schorowanym pomóc .Jestem wdzięczny za to że trafiłem właśnie do Synergia .Dziękuje Pani Monice ,że miała tyle cierpliwości do mojego przypadku ,dzięki czemu nauczyłem się jak ćwiczyć ,czego unikać ,aby normalnie bez bólu żyć .Polecam wszystkim zbolałym osobom gabinet rehabilitacji ;Synergia'' .Dziękuje P. Moniko.

Aleksandra
2008-12-12 00:57:33


Powoli jest coraz lepiej. Nie spodziewałam się, ze tyle problemów może wyniknąć po, jak mnie zapewniali lekarze, standardowym zabiegu artroskopii kolana. Okazało się, że moje wielomiesięczne dolegliwości bólowe prawego kolana wynikały z uszkodzenia rogu przyśrodkowego łąkotki - coś takiego pisze na wypisie z Żor. To coś zostało usunięte, ale mnie nadal bolało kolano, nie potrafiłam nastąpić na nogę. Po kilku tygodniach rehabilitacji w Centrum Synergia jest dużo lepiej. powoli schodzę po schodach (niegdyś niewykonalne), potrafię żwawo przyspieszyć kroku.
Dziękuję za Waszą pracę i ciepło emocjonalne, którym mnie obdarzyliście, to uskrzydla:))

sufa
2008-11-19 19:20:51


O tak! Profesjonalnie, miło, sympatycznie. No i przede wszystkim niezwykle skutecznie. Nie potrafię spamietać tych wszystkich fachowych terminów, napisze więc w dużym uproszczeniu... miałem problem z kolanem, ledwie wchodziłem po schodach, spotkałem Synergię i po dwóch miesiącach wbiegam na schody :)

Bożena R.
2008-11-15 00:44:26


W Synergii naprawdę znają się na kolanach! Leczyłam bolący staw przez półtora roku, w tym czasie rożni lekarze stosowali rozmaite metody: maści, leki przeciwzapalne w końcu sterydy. I nic. Poczytałam na rożnych forach, ze dobrze zastosować profesjonalną fizjoterapię. no to znalazłam adres Centrum Synergia w internecie i zgłosiłam sie do nich. Po bardzo dokładnej diagnozie - rożne testy, wykręcanie stawu itp, terapeuci doszli do wniosku, ze to nie stan zapalny tylko problem z łąkotką przyśrodkową. Miałam robione wcześniej RtG, ale nic nie wskazywało na to...P. Monika zasugerowała zrobienie rezonansu. Nie było łatwo ale w końcu sie udało. okazało sie ,że mam rozwarstwiony róg łąkotki, jakieś jeszcze uszkodzenia...Polecono mi zabieg w Żorach. Musiałam oczywiście odczekać swoje, ale w końcu sie udało. Teraz jestem już dwa miesiące po operacji i kontynuuje rehabilitacje w Synergii. Tym ludziom naprawdę można zaufać, nie ściemniają!
Wielkie dzięki!

Grzegorz
2008-09-22 22:58:10


Zdecydowanie profesjonalnie! Jeśli ktoś szuka DOBREJ rehabilitacji to w Synergii ja znajdzie. Ja leczyłem chory staw kolanowy (chondromalacja rzepki). Po 4 miesiącach przestało wreszcie chrupać i przeskakiwać, nie boli! I bez chemii, co dla mnie nie było bez znaczenia.
Polecam!

natalia_c
2008-08-26 09:10:39


Profesjonalnie, miło i troskliwie.
Bardzo dziekuję :)))

Grażyna
2008-08-07 15:14:19


Witam. W lipcu chodziłam na zabiegi i ćwiczenia do Centrum Synergia.Pracowała nad poprawą mojego zdrowia pani Monika, której należą się podziękowania za indywidualne podejście do pacjenta i cierpliwość. Czułam, że jestem pod bardzo dobrą opieką. Godne uwagi jest również to, że wszystkie urządzenia i przyrządy są nowe. Serdecznie polecam rehabilitację w Synergi. Pozdrawiam

Artur
2008-07-24 23:36:11


Witam! Mimo upływu lat, wciąż staram się żyć aktywnie. Podczas niefortunnego meczu ( piłka nożna halowa) skręciłem kolano i zerwałem więzadła krzyżowe przednie. Jedni lekarze twierdzili, że w moim wieku (52) nie trzeba nic z tym robić, że samo sie po unieruchomieniu wygoi. Nie do końca im zaufałem, bo wydaje mi się ,że zawsze trzeba tego rodzaju decyzje przeanalizować wielostronnie. Podczas pobytu na Oddziale Ortopedycznym w Siemianowicach Ślaskich poznałem Pana Jacka Barszcza. Zasugerował jeszcze jedna konsultację u dr Wziętka. Po dłuższej rozmowie zdecydowałem sie na zabieg rekonstrukcji. Od tamtego czasu upłynęło już 5 miesięcy. Nie powiem, żeby rehabilitacja była całkowicie bezbolesna i miła, nie! Trochę sie wycierpiałem podczas sesji zginania i prostowania ale teraz widzę ,że było warto! Noga funkcjonuje jak dawniej, chodzę, biegam, powoli wracam do swoich ulubionych zajęć piłkarskich! Nigdy nie zapomnę tych nieszczęsnych beretów i piłeczek do treningu równowagi, będą mi się śniły po nocach! Ale wiem, czuje i widzę, że rehabilitacja w Centrum Synergia postawiła mnie na obie nogi!
Jeszcze raz dziękuje personelowi i szczególnie Panu Jackowi za zaangażowanie jakie włożył w moją rehabilitację!
Gorąco wszystkim polecam ten ośrodek!!!

Maria z Bytkowa
2008-07-17 15:36:17


Witam wszystkich!Polecam i zachęcam tych Państwa, którzy potrzebujecie rehabilitacji do skorzystania z usług oferowanych przez "Centrum Synergia". Miałam złamanie kompresyjne dwóch kręgów oraz rwę kulszową w obu nogach.Przez kilka miesięcy nie wychodziłam z domu i strasznie cierpiałam.Po rozpoczęciu rehabilitacji z biegiem czasu mój stan zdrowia polepszał się i w chwili obecnej radzę już sobie sama.Poruszam się o kulach jednakże możliwość radzenia sobie samej jest dla mnie największą nagrodą.W ciągu 3,5-miesięcznej rehabilitacji i fizykoterapii wróciłam do życia.Personel z jak największą troskliwością opiekuje się pacjentami.Jestem im za wszystko bardzo wdzięczna.

Bogdan R.
2008-07-07 23:08:20


Bardzo profesjonalnie, kompetentnie, skutecznie. Jestem po rekonstrukcji ACL w Sport Klinice w Żorach - ci, którzy przeszli podobny zabieg wiedzą co on oznacza. najpierw ból, potem strach i niepewność co dalej. A ja chce szybko wrócić do pracy! Jestem po trzech tygodniach rehabilitacji. Chodzę praktycznie bez kul. jeżdżę samochodem, wracam do normalności. Jasne, że noga nie jest jeszcze OK, ale już widzę,że będzie dobrze!
Pozdrawiam Bogdan R.

Jacek
2008-06-27 00:21:20


Żyłem sobie śmiało i spokojnie, aż do dnia, w którym po schyleniu się po coś tam i wyprostowaniu ból w dolnej części kręgosłupa wycisnął mi łzy z oczu. Po konsultacjach ze znajomymi postanowiłem wstępnie ominąć służbę zdrowia i poszukać profesjonalnej rehabilitacji. Znalazłem ją w Synergii właśnie. Trwało to około dwóch tygodni, ale zdecydowanie było warto. Po pierwsze, znów żyje sobie śmiało i spokojnie z dala od bólu, a po drugie bardzo dobrze wspominam zaangażowanie i podejście Pani Moniki do mojego problemu. Mam nadzieję, że nie spotkają mnie już podobne przygody, ale gdyby tak się zdarzyło, to wiem gdzie kierować swe kroki. Dziękuję.

Kaja
2008-06-25 21:00:14


Chodź juz raz sie wpisalam to i tak musze to powtórzuć :) Jestem niesamowicie zadowolona z rehabilitacji... Kiedy poszłam do ortopedy powiedział mi że na 90% będę musiała mieć zabieg na kolano ... Juz po miesiącu czynnej rehabilitacji okazało się że zabiegu mieć nie będę :) iedługo po tym doiedziałam sie że mogę już normalnie żyć nie mam juz problemu :) Opinia : Jak najbardziej pozytywna :)

Grażyna K.
2008-06-12 14:41:02


Mój sześcioletni synek nieszczęśliwie złamał w maju nóżkę. Oczywiście był gips a po jego zdjęciu należało przeprowadzić rehabilitację. Szukałam dobrego ośrodka, bo chciałam żeby Michałek szybko wrócił do formy Udało sie w 100 procentach! W ciągu 15 wizyt nóżka zupełnie "wyzdrowiała"! Michał uwielbiał chodzić do Centrum Synergia, oprócz zabiegów, masaży i ćwiczeń zawsze mógł sie wyszaleć na wielkich kolorowych piłkach i "beretach" - takich zabawnych krążkach.
dziękuję personelowi Synergii, Michał za dwa tygodnie wyjeżdża z nami na wczasy i jesteśmy pewni, że będzie biegał z innymi chłopcami jak dawniej!

Wojtek Sz.
2008-06-10 00:26:50


Kto nie miał nigdy tzw banalnego problemu z bolącym paluchem, nie zrozumie... Okazuje się, że są sposoby żeby również taki problem skutecznie zlikwidować. Dziękuję!

Marek
2008-06-02 22:32:15


Dzięki fachowcom z Synergii chodzę i mam nadzieję niedługo znowu pobiegać. Moja noga wreszcie zgina sie tyle ile trzeba i przestała boleć. Teraz mozolnie odbudowywuję siłę mięśniową i koordynację.Trochę to trwa ale warto było, zdrowie ma sie tylko jedno!

KZ
2008-04-29 19:17:12


Synergia to jest to! Od kilku miesięcy walczę z bólem kręgosłupa. Dzięki zastosowanym metodom jest coraz lepiej. Wreszcie ktoś mi pomógł!!! DZIĘKUJĘ!

LUCKY
2008-04-23 15:19:34


Hmmm... Jestem szczęściarzem, że trafiłem do Synergii! Po 2 tygodniach czuję znaczną poprawę!!! Polecam wszystkim. Oczywiście nikomu nie życzę ale jak się rehabilitować to tylko w Synergii!

Michalina Frączek
2008-04-03 12:14:18


Byłam zachwycona podejściem i profesjonalizmem personelu z którym spotkałam się w Centrum Synergia.
Po zabiegu czułam się jak nowo narodzona a dzięki ćwiczeniom, których nauczyłam się od Pani Moniki, nie czuję już że mam kręgosłup, co jest bardzo znaczną poprawą.

Maria
2008-03-26 13:55:15


Od lat cierpię na dolegliwości kręgosłupa. Nie zliczę ile opakowań leków wykupiłam i połknęłam...Okazało się, że nawet tak schorowany kręgosłup może przestać boleć! W Centrum Synergia dowiedziałam sie dużo o budowie i funkcjonowaniu kręgosłupa, wiem jakich czynności powinnam unikać, w jakich pozycjach odpoczywać, jakie ćwiczenia wykonywać w domu. Ale i tak będę dalej pozwalała sobie na ten komfort, żeby choć raz na tydzień oddać się w ręce Pani Marzenki!
Serdecznie dziękuje!
Maria z Katowic

Kaja
2008-03-17 07:22:38


JA, osobiście jestem bardzo zadowolona... Chodź chodzę tam nie długo bo zaledwie niecałe 2 tygodnie to potrafię zauważyć juz różnice(oczywiście w tą dobrą stronę :)) Przede wszystkim wszyscy wiedzą co mają robić. Skończyli wiele kursów (a milion nastepnych już w planach) Jest kolorowo, sympatycznie i wręcz idealnie :):):)

Andrzej K.
2008-03-14 12:48:25


Po 10 sesjach w Centrum Synergia przestało mnie wreszcie boleć kolano. Stara, nie leczona wcześniej kontuzja została wreszcie pokonana! Jestem pod wrażeniem, gorąco polecam!!!

asia66
2008-02-15 21:08:14


W Centrum byłam na wykładzie o kręgosłupie,a jednocześnie p.Monika prowadziła z nami praktyczne zajęcia z wykorzystaniem piłek i taśm.Po prostu rewelacja,nie można tego inaczej ująć.Byłam zachwycona nie tylko ćwiczeniami,ale również nowoczesnym sprzętem i profesjonalną obsługą.P.Monika jest osobą sympatyczną i wspaniale potrafi przekazać innym swoją wiedzę.Zdrowie jest najważniejsze na świecie i skoro można tak łatwo i miło o niego dbać to trzeba z tego korzystać.Ja napewno będę częstym gościem tego miejsca.Bo jest to raj na ziemi dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.Gorąco polecam wszystkim.
Asia Z.

Aldona
2008-02-01 16:43:36


Od marca 2007 roku cierpiałam ze względu na uraz kolana. Przeszłam kilka tur fizykoterapii, ale nie odbudowałam mięśnia, a zgięcie nogi w kolanie (a rzczej jego brak) dawało wiele do życzenia. Po 3 tygodniach w Synergii zginam nogę do końca, a mięsień w "chorej" nodze jest większy niż w zdrowej. Zawdzięczam to pełnemu profesjonalizmowi p. Moniki, która prowadziła mój przypadek. Warto spróbować rehabilitacji w tym miejscu!

Grzegorz O.KS "Rozwój" Katowice
2008-01-26 10:50:48


Jestem zawodnikiem klubu piłkarskiego "Rozwój" Katowice. Po zabiegu wycięcia łąkotki i cysty potrzebowałem odbudować mięśnie operowanej nogi, ponieważ była różnica ok. 2 cm w stosunku do drugiej nogi. W "Sporcie" przeczytałem reklamę i tak trafiłem do "Centrum Synergia". W ciągu 20 sesji treningowych połączonych z fizykoterapią odbudowałem całkowicie brakujące centymetry i mam nadzieję na powrót do czynnego uprawiania sportu.
W "Centrum Synergia" jest profesjonalny sprzęt potrzebny do rehabilitacji i miła Pani terapeutka, również profesjonalnie podchodząca do problemu.
Polecam wszystkim, którzy są w podobnej sytuacji do mojej.
Grzegorz O.

Kasia K.
2008-01-23 14:40:13


Jestem bardzo zadowolona z ćwiczeń jakie mi pokazałaś, dotąd nie wiedziałam,
że duże, kolorowe piłki można tak wspaniale wykorzystać, a malutka
plastikowa taśma potrafi tak "dać w kość":)) Po ćwiczeniach - obowiązkowo
masaż:), czuję się świetnie! Centrum-Synergia to wspaniałe, nowoczesne
miejsce, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie; poćwiczyć, zrelaksować
się i zregenerować pod okiem sympatycznych Specjalistów. Polecam gorąco!
Kasia

Pixie
2008-01-17 02:14:14


Mam od dluzszego czasu problemy z kolanem spowodowane wypadkiem. Jestem zaledwie po czterech wizytach i juz czuje poprawe. Jak dalej tak dobrze pojdzie to wiosna zagram w tenisa!

Antoni
2008-01-14 22:58:13


Wreszcie znalazłem miejsce, gdzie naprawdę czuje, że ktoś się o mnie troszczy i zależy mu na stanie mojego zdrowia. Od dawna miałem problemy z kręgosłupem, korzystałem z usług poradni rehabilitacyjnych, ale nigdy nie dostawałem takich zabiegów! Teraz mam i zabiegi prądowe ( jakie nowoczesne!), masaż i mobilizacje i ćwiczenia, jakich nikt wcześniej mi nie proponował. I to naprawdę działa! Czuję się dużo lepiej i mam nadzieję, że niedługo zapomnę o bólu. Gorąco polecam wszystkim cierpiącym!

Justyna
2008-01-08 20:14:09


Dla mnie rewelacja! Dziękuję za pomoc i miłą obsługę.

Andrzej
2007-12-28 12:10:10


Dla mnie za drogo!

Stefan
2007-12-10 20:32:02


Jestem pod ogromnym wrażeniem, oczywiście pozytywnym. Profesjonalizm i ogroma wiedza personelu musiały zaowocować tym, że staję powoli na nogi po kontuzji. Jeszcze kilka wizyt i znowu świat będzie należal do mnie. Dziękuję i pozdrawiam.

Jarek
2007-12-03 00:22:35


Byłem chyba jednym z pierwszych klientów centrum Synergia. Bardzo milo wspominam troske personelu i p. p. Moniki Tiffert o pacjenta.

Jarek