Dodaj swój wpisData wpisu: 2020-02-22
Godzina:
02:08:25

Jesteś 40414 osobą odwiedzającą naszą Księgę.

Wszystkich wpisów: 561

 

Autor wpisu:
Mateusz
Data:
2011-10-20 21:53:45
e-mail:
mtkostecki@gmail.com
Strona www:
Piękna strona i piękna inicjatywa! Mam nadzieję, że dzięki Panu Krzysztofowi i wszystkimi ludźmi związanymi z Rymaczami i Wołyniem pamięć o historii dawnych polskich Kresów nie zaginie. To niezwykle ważne, by i młodsze pokolenia, które nie pamiętają już cierpień wojennych i powojennych lat, nosiły w swoich sercach pamięć o Rodakach zza Bugu. Powodzenia i wszystkiego dobrego!

Autor wpisu:
Elżbieta
Data:
2011-10-01 08:20:07
e-mail:
Strona www:
Pomnik zwienczył gorące pragnienie pamięci o Tych, którzy pozostali na zawsze na Kresach w dramatycznych okolicznościach i zdarzeniach.W mogiłach lub bez..........

Zastygły w granicie bezbronne Matki
Zastygły nazwy miejsc
Tamte łzy i cierpienia.

Dla Nich ożyła pamięć dla nas nadzieja......

Autor wpisu:
Kazimierz
Data:
2011-09-25 19:51:54
e-mail:
kazimierz.petruk@gmail.com
Strona www:
Wielkie dzięki autorom strony internetowej poświęconej "naszym" rodzinnym stronom za to co dotychczas zrobili. Za audycje radiowe, które możemy posłuchać i powspominać naszych bliskich i dalekich krewnych, przyjaciół i sąsiadów. Jaka szkoda ,że to cudeńko nie pojawiło się kilkanaście lat wstecz. Mogliby je posłuchać, pooglądać i powspominać ci wszyscy , którzy odeszli miejmy nadzieję, że lepszego świata.
Wielkie dzięki tym, którzy doprowadzili do powstania pomnika.Pamięć tych wszystkich, którzy zostali pomordowani nie zostanie zapomniana, wbrew niektórym politykusom, pragnących zapomnieć tamte czasy. Niedoszli "przyjaciele" naszych głupich polityków wychwalają i wynagradzają orderami członków banderowców i bulbowców.Jeszcze raz wielkie dzięki moi mili za to co zrobione do tej pory i będzie w przyszłości.
Pozdrowieniw dla wszystkich kresowiaków K.P.

Autor wpisu:
Agnieszka
Data:
2011-09-09 15:47:29
e-mail:
grabosia78@wp.pl
Strona www:
Wreszcie nadszedł dzień wyczekiwany przez wielu z nas - odsłonięcie pomnika ku czci ofiar nacjonalistów UPA. Serdecznie dziękuję w imieniu moim i moich bliskich wszystkim osobom zaangażowanym w proces tworzenia tego przedsięwzięcia. Pozdrawiam serdecznie.

Autor wpisu:
Edward
Data:
2011-07-29 13:06:01
e-mail:
edwardszczepara@wp.pl
Strona www:
mieszkam w Sopocie ale w latach 1939-1943 mieszkałem w Chołobach na Wołyniu i szukam informacji i zdjęć z tamt4ego okresu.

Autor wpisu:
Zofia Oder z domu Dyczko - Rymacze i Jagodzin
Data:
2011-07-05 22:15:11
e-mail:
Strona www:
"O dwoch takich,co ukradli ksiezyc z Rymacz". Tak,tak!Sa tacy dwaj,co to potrafia!To Jerzy Krzyzanowski z Jezyc i Krzysztof Koltun z Chelma.A dokonali tego doslownie i w przenosni poprzez pomysl III Krajowego Zjazdu Kresowian w Darlowie,Dabkach,Jezycach,Malechowie i Przystawach.Pomysl ten otrzymal ogromne wsparcie pomorskich parlamentarzystow,tamtejszych wladz,ksiedza z Jezyc,spoleczenstwa i mediow.Bez tego wsparcia,to spotkanie rodzin,pokolen,przyjaciol i sasiadow oraz przypomnienie pieknej kultury kresowej nie byloby mozliwe.Ten czas,dla Wolyniakow i ich potomkow byl jak jakis sen zloty,jak zerwana kartka z kalendarza!Tyle lez radosci i wzruszen!Tyle rozmow,zaczynajacych sie od:-a pamietasz?-opowiedz mi!-przypomnij!-kto jeszcze zyje?itp.itd.To spotkanie,przy pieknej oprawie slowno-muzycznej,wynagrodzilo ten ogromny trud przygotowan,a nam,przybylym z Chelma i okolic,trud podrozy.Ja osobiscie"lecialam na skrzydlach wiatru",bowiem po 48 latach spotkalam sie z Marysia,kolezanka ze szkolnej lawy i Jej siostra Slawa.Opowiadan i wspomnien nie bylo konca.Poznalam rodzine Matyszczukow,o ktorej tylko slyszalam od rodzicow.Wzruszenie sciskalo za serce!O mego starszego brata pytal Jego kolega Jozek.Powtarzaly sie nazwiska znane z opowiadan rodzicow.I to jest takie cudne,takie znajome,ze az"zatrzymal sie czas",a serce"ruszylo"!Jest takie powiedzenie:"...bo dom sie zaczyna od dymu z komina".Dla nas,potomkow Kresowian,tego dymu z kominow rodzicow juz nie ma.Ale my "jak ptaki,co wracaja do swych gniazd",majac dwie Ojczyzny,jedna duchowa na Kresach,a druga tu,gdzie przyszlo nam sie urodzic,zyc i mieszkac,poprzez taki Zjazd,tworzymy wielka i piekna rodzine,majaca bogata,600-letnia tradycje!I to jest takie wazne!I takie piekne!A na scenie w Darlowie,na Wyspie Lososiowej"zawisl" ksiezyc z RYMACZ,widziany oczami duszy KRESOWIAN! I"tym dwom",ktorzy tego dokonali -serdeczne dzieki!A wszystkim,ktorzy te dzialania wspierali-ogromny szacunek za zrozumienie idei ZJAZDU!

Autor wpisu:
Beata Krzyżanowska
Data:
2011-06-18 14:21:07
e-mail:
beatak129@wp.pl
Strona www:
http://www.jezyczki.pl
To spotkanie miało i ma w sobie niesamowitą moc. To nie tylko spotkanie rodzin po latach tu u nas, nad morzem. To także spotkanie rodzin na stronach internetowych. Basiu, ciocia Tereska, którą słyszałaś, to także moja ciocia, a Waldek, to mój kuzyn. Co więcej, ciocia Terenia należała do głównych "sprawców" tego całego kresowego zamieszania. Wiedzieliśmy,że zjazd będzie czymś wielkim, ale jego skutki wielokrotnie przeszły nasze oczekiwania. i o to chodziło. Do następnego spotkania.

Autor wpisu:
Baśka
Data:
2011-06-18 12:00:55
e-mail:
baska_k1@o2.pl
Strona www:
Słucham audycji z łezką w oku,Boziuuuuuu nawet ciocie Tereske słysze,my tez jesteśmy potomkami wołyniakow , mieszkamy na kujawach ale zawsze jesteśmy myślami z wszystkimi a mama Helena nie daje nam zapomnieć "skad nasz ród".Pozdrawiamy wszystkich Basia i Waldek Kupracz z dziećmi oraz Helena Majewska z domu Kutasiuk

Autor wpisu:
Elżbieta
Data:
2011-06-16 23:59:22
e-mail:
Strona www:
Niesamowitym wydarzeniem i przeżyciem był dla mnie III Zjazd Kresowian z Ziemi Lubomelskiej i Wołynia.
Wiele rodzin ,krewnych , znajomych po wielu latach na chwilę znów razem.Czas na wspomnienia, sentymentalne,czasami trudne z otartą łzą ......

Ożyły tradycje Kultury Kresowej w czasie koncertu i wspólnego biesiadowania , wszystko stało się znów tak znane i bliskie sercu.

Zjazd Kresowian dopisał dalszą część żywej historii,piszmy ją dalej kochani.........

Pozdrawiam SERDECZNIE Wszystkich którzy przyczynili się do tego spotkania i uczestniczyli.

Autor wpisu:
Jan z rodu Rudzkich i Tołyżów
Data:
2011-06-12 19:08:22
e-mail:
alfjan@onet.pl
Strona www:
Gratulacje dla twórców tej strony za ideę upamiętniania miejsc, ludzi i wspomnień związanych z Kresami.

Autor wpisu:
Sława
Data:
2011-05-16 09:47:06
e-mail:
Strona www:
Święty Izydor
majem powitał
bielą jabłoni
anielskich skrzydeł

na ołtarzu
próśb kilka
-sercem pisane

ciche westchnienia

Prowadź nas Panie

Z pozdrowieniami dla Organizatora Pana Krzysztofa Kołtuna jak i wszystkich uczestników pielgrzymki odpustowej.

Autor wpisu:
Elżbieta
Data:
2011-05-14 22:25:17
e-mail:
Strona www:
Pierwsze pielgrzymowanie na św. Izydora do Rymacz .
Przedeptałam ścieżki ,które znałam wcześniej tylko z opowieści.

Autor wpisu:
Elżbieta
Data:
2011-04-27 18:44:21
e-mail:
sawchom@o2.pl
Strona www:
A my jak dzieci.

Wiosennej burzy zielona grzywa
Horyzont smuży, bruki obmywa

A my naprzeciw
A my naprzeciw
Jak dzieci

Skaleczy serce bolesna drwina
Świat się nie kończy i nie zaczyna

A my naprzeciw
A my naprzeciw
Jak dzieci

Oby nam dane było najwięcej
Otwarte oczy i czułe serce

A my naprzeciw
A my naprzeciw
Jak dzieci

Jest frasobliwa radość istnienia
Kto nie przeżywa świata nie zmienia

A my naprzeciw
A my z nadzieją
A my jak dzieci
Niech nas wyśmieją
My pomachamy do nich z daleka
Tak długa droga jeszcze nas czeka

/Jonasz Kofta-ur.w Mizoczu na Wołyniu-poeta ,dramaturg,satyryk i piosenkarz/

Autor wpisu:
Radosław
Data:
2011-04-25 21:02:14
e-mail:
radek_w1@onet.eu
Strona www:
Bardzo dobra audycja! Dziękuję i pozdrawiam

Radosław Wasiak (Zgierz)

Autor wpisu:
Jolanta Bdzikot
Data:
2011-04-23 19:51:26
e-mail:
jolantabe1967@wp.pl
Strona www:
Radosnych Świąt Wielkanocnych,prłnych wiary, nadziei i radości oraz smacznego jaja i mokrego dyngusa dla wszystkich rymaczan i ich potomków, a szczególnie dla twórców tej strony Krzysztofa i Jacka.

Autor wpisu:
Zofia Oder z domu Dyczko - Rymacze i Jagodzin
Data:
2011-04-23 19:46:51
e-mail:
Strona www:
MILOSCI Wielkiego Czwartku,WIARY Wielkiego Piatku,NADZIEI Wielkiej Soboty,RADOSCI Wielkiej Niedzieli oraz Zdrowych i Spokojnych Swiat dla wszystkich Kresowian i Sympatykow :)

Autor wpisu:
Agnieszka
Data:
2011-04-22 11:13:35
e-mail:
grabosia78@wp.pl
Strona www:
WESOŁEGO
ALLELUJA!!!

Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz Błogosławieństwa Bożego.
Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione, ożywi to, co jeszcze martwe i niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie w radości i pokoju. Pozdrawiam serdecznie!

Autor wpisu:
Kazimierz
Data:
2011-04-22 09:40:00
e-mail:
kazimierz.petruk@gmail.com
Strona www:
Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY WSZYSTKIM KRESOWIAKOM I ICH POTOMKOM ZDROWIA , ZDROWIA, ZDROWIA I NIE ZAPOMINAJCIE O SWOICH RODZINNYCH KORZENIACH. DLA AUTORÓW TEJ STRONKI WIĘCEJ ZEBRANYCH WSPOMNIEŃ , FOTEK I WSPANIAŁYCH AUDYCJI RADIOWYCH.

Autor wpisu:
sergiusz
Data:
2011-04-21 22:48:13
e-mail:
sergij32@gmail.com
Strona www:
POZDRAWIAM WSZYSTKICH KRESOWIAKUW Z NADCHODZONCYMI SWIENTAMI WIELKANOCNYMI ZYCZE DUZO ZDROWI, SZCZENSCI WSZYSTKIEGO NAJLIEPSZEGO

Autor wpisu:
Marta Prończuk
Data:
2011-04-21 11:58:20
e-mail:
marta.pronczuk@wp.pl
Strona www:
Zjazd Kresowiaków tuż tuż... Jedziemy? Wszystkim Kresowiakom i ich bliskim błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

Autor wpisu:
Grażyna Kozłowska/Kupracz/
Data:
2011-04-13 21:25:55
e-mail:
grazkak48@interia.pl
Strona www:
Z zainteresowaniem wysłuchałam audycji radiowej pt. Zawiniątko historii, a ponieważ emocjonalnie i rodzinnie jestem związana z tym regionem poprzez fakt, iż moi rodzice pochodzili z Kresów, a siostra i brat urodzili się w Jagodzinie,, tym bardziej ta sentymentalna podróż do Rymacz sprawiła mi wiele radości i satysfakcji. Składam serdeczne podziękowania twórcom audycji a szczególnie Krzysztofowi Kołtunowi.

Autor wpisu:
Marylka wnuczka Wdowickiego Feliksa z Rymacz
Data:
2011-04-13 21:15:12
e-mail:
mzac@vp.pl
Strona www:
Dziękuję twórcom strony Panu Krzysztofowi i Jackowi za popularyzację naszych Rymacz. Udział Panów i innych osób w audycji "Zawiniątko historii" w I programie PR pozwolił usłyszeć o Rymaczach. Tę audycję słuchałam ze swoją rodziną,

Autor wpisu:
Krystyna Balcerak(Kupacz)
Data:
2011-04-13 20:52:55
e-mail:
krystyna.balcerak@interia.pl
Strona www:
Ze wzruszeniem wysłuchałam reportażu ;Zawiniątko historii"To na Wołyniu są moje korzenie,urodziłam się w Jagodzinie .Dziękuję bohaterom reportażu.szczególnie Krzysztofowi Kołtunowi i pozostałym rozmówcom za cząstkę historii o Ziemi Wołyńskiej.

Autor wpisu:
Agnieszka
Data:
2011-04-08 19:49:20
e-mail:
grabosia78@wp.pl
Strona www:
Wspaniały opis tradycji - szkoda, że coraz częściej pęd za współczesnością odsuwa te wartości na dalszy plan :( Pozdrawiam serdecznie

Autor wpisu:
Beata Krzyżanowska
Data:
2011-04-07 22:08:30
e-mail:
beatak129@wp.pl
Strona www:
http://www.jezyczki.pl
Z radością możemy poinformować wszystkich Kresowian i ich potomków o III Ogólnopolskim Zjeździe Kresowian.
Zjazd odbędzie się 05 czerwca 2011 w Jeżyczkach, w gm. Darłowo, woj. zachodniopomorskie. Głównymi organizatorami imprezy są Krzysztof Kołtun oraz Jerzy Krzyżanowski. Więcej informacji na stronie www.jezyczki.pl

Autor wpisu:
Elżbieta
Data:
2011-03-20 14:13:42
e-mail:
Strona www:
Dziękuję za gościnę Kresowiakom w imieniny Józefa Kraszewskiego obchodzone wczoraj w dworku Kraszewskich w Romanowie:)

Autor wpisu:
Ela z Oshawa
Data:
2011-03-18 13:45:58
e-mail:
pegajer@rogers.com
Strona www:
Pozdrowienia z Oshawa dla wszystkich potomkow Rymaczan w Polsce i poza granicami.
Zycze sukcesow w XXIII Ogolnopolskim Konkursie Poetyckim "U progu Kresow"

Autor wpisu:
Ewa
Data:
2011-03-15 18:16:00
e-mail:
Strona www:
Moi teściowie pochodzili z Wołynia. Teść J]ózef Rudzki z Rymacz.Jestem wzruszona tym, że są tacy ludzie jak Pan Krzysztof,którzy tak bardzo kochają Kresy.Strona Rymacz jest fantastyczna!.

Autor wpisu:
sergiusz
Data:
2011-03-14 23:54:05
e-mail:
sergij32@gmail.com
Strona www:
ZAWSZE Z ZAINTERESOWANIEM PSZEGLIONDAM TOM STRONE WIENCEJ BY TAKICH STRON POZDRAWIAM WSZYSTICH Z PODKARPACKIEGO BORYSLAWIA

Autor wpisu:
Robert Malec
Data:
2011-03-14 22:14:07
e-mail:
robert.m24@op.pl
Strona www:
Gratuluję Krzysztofie wspaniałej pasji i zaangażowania w odkrywanie naszej historii.

< 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, >